Критичний дефіцит ракет Patriot у США: допомога Україні під питанням

Запаси ракет-перехоплювачів Patriot у Сполучених Штатах скоротилися до приблизно 25% від рівня, необхідного для реалізації військових планів Пентагону. Це сталося після інтенсивного використання ракет на Близькому Сході, що безпосередньо позначилося на обсягах допомоги Україні, повідомляє FBC.net.ua з посиланням на The Guardian.

Як інформує видання, Пентагон виявив занепокоєння через зниження кількості ракет до такого рівня, що це може поставити під загрозу потенційні операції США. Саме тому заступник міністра оборони Стівен Файнберг санкціонував тимчасове призупинення поставок для аналізу каналів передачі озброєння.

Екс-президент США Дональд Трамп раніше запевнив, що збирається надалі постачати зброю Україні, хоча не уточнив, чи йдеться про Patriot. У телефонній розмові з президентом Володимиром Зеленським Трамп заявив, що не несе відповідальності за призупинення допомоги, наголосивши, що лише доручив провести аудит запасів, а не припиняти передачу.

За даними джерел The Guardian, рішення про призупинення ухвалене минулого місяця базувалося на інформації з глобальної системи відстеження боєприпасів Пентагону, яка визначає мінімально допустимий рівень озброєння для виконання оперативних планів. Ця система фіксувала нестачу ключових боєприпасів ще з початку надання військової допомоги Україні адміністрацією Джо Байдена.

Зазначається, що перевірку запасів Patriot та інших типів боєприпасів адміністрація Трампа розпочала орієнтовно в лютому. Подальші дії прискорилися після масштабного розгортання американських ракетних систем на Близькому Сході в рамках підтримки операцій проти хуситів, а також в Ізраїлі.

Крім того, ситуація стала ще напруженішою після рішення Трампа нанести авіаудари по ядерних об’єктах Ірану в червні, під час яких було застосовано близько 30 ракет Patriot для перехоплення іранських балістичних цілей.

Виснаження запасів стало підставою для створення “рекомендаційної записки”, яку підготував заступник міністра оборони з політичних питань Елбридж Колбі. У ній було викладено кілька варіантів збереження стратегічного озброєння, після чого документ надійшов до офісу Файнберга. Той, зі свого боку, ухвалив рішення про зупинку постачань, яке пізніше затвердив міністр оборони Піт Хегсет.

У Білому домі та Пентагоні підтвердили, що постачання буде частково відновлено за розпорядженням Трампа, однак не уточнили, чи включатиме цей пакет озброєння боєприпаси, що перебувають на критично низькому рівні.

Постачання зброї Україні США здійснюють через два основні канали: шляхом скорочення резервів Міністерства оборони, а також через Ініціативу безпекової допомоги Україні (USAI), за якою міністерство укладає контракти з виробниками на виготовлення озброєння спеціально для України.

Як зазначають джерела, обидва ці механізми зазнали обмежень, оскільки Пентагон надає пріоритет поповненню власних складів, що здійснюється тими ж підрядниками, які виробляють зброю за програмою USAI.

Раніше ми писали про те, що посол Ізраїлю підтвердив передачу Patriot Україні.

Share

Вам також має сподобатись...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *