Атака на Рязанський нафтопереробний завод була операцією ГУР, – джерела


Атака на Рязанський нафтопереробний завод була операцією ГУР, - джерела

Фото: ГУР вночі атакувало дронами НПЗ у Рязані (wikipedia.org) Автор: Юлія Акимова, Марія Кучерявець

Внаслідок операції Головного управління розвідки Міноборони в ніч на 1 травня за допомогою безпілотників на території РФ було вражено Рязанський нафтопереробний завод.

Про це РБК-Україна повідомили джерела в спецслужбах.

Що відомо про атаку

За свідченням очевидців, перші чотири вибухи пролунали на території заводу вночі близько 02:00, після чого на території НПЗ почалася масштабна пожежа. Водночас місцеве МНС оголосило про “небезпеку дронів”. Атаку безпілотників на території Рязанської області підтвердив і місцевий губернатор Павло Малков.

Крім того, користувачі соціальних мереж повідомили про наявність дронів в небі над Воронезькою областю. Там також було чутно “роботу ППО”, а в ЗМІ повідомили про пошкодження будинків у Воронезькій області нібито “внаслідок збиття одного з дронів літакового типу”.

Рязанський НПЗ

Зазначимо, що Рязанський нафтопереробний завод розташований у місті Рязані та входить до НК “Роснефть”. Заявлений максимально можливий обсяг обробки НПЗ – 17-18 мільйонів тонн нафти на рік. Основна частина продукції йде на експорт.

Нагадаємо, що 13 березня 2024 року цей завод вже був атакований українськими безпілотниками. Тоді повідомлялося, що для удару був застосований далекобійний дрон-камікадзе “Лютий”. Що відомо про цей БПЛА – РБК-Україна писало в окремому матеріалі.

Удари по нафтопереробних заводах Росії

Додамо, що останніми місяцями українські дрони часто вражають російські нафтопереробні заводи Росії. БПЛА досягають навіть тих НПЗ, які розташовані за сотні кілометрів від кордону з Україною. В СБУ підрахували, що здійснили щонайменше 13 успішних атак на НПЗ країни-агресора.Також відомо, що подібні операції здійснює в ГУР. Внаслідок таких успішних дій видобуток і переробка нафти росіян скоротилися на 12%. А західні ЗМІ пишуть, що атаки дронів вже призвели до дефіциту бензину у Росії.

І попри дещо негативну реакцію з боку США, президент Володимир Зеленський пояснював, що нинішніх умовах браку засобів протиповітряної оборони (ППО) у України єдиний варіант зупинити російські удари по енергетиці – змусити Росію “заплатити таку ж ціну”.

Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.

www.rbc.ua

Share

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *