Він зазначив, що українська сторона змушена рахуватися з позицією Ватикану.
Після саміту миру в Швейцарії стало ще більш очевидно, що крім країн і організацій, які відкрито підтримують Україну, є певний пул, якbq латентно симпатизує РФ або займає корисливий нейтралітет.
На це звернув увагу військово-політичний оглядач Олександр Коваленко. “Серед країн і організацій, які вкрай негативно сприймаються після кожної заяви, дії або бездіяльності, є і Ватикан, на чолі з Папою Римським. І після закінчення саміту миру, підсумкового комюніке, виникло питання, а який нам сенс продовжувати контакти з цією релігійною організацією та її представником, якщо користі від… нуль і навіть менше”, – висловив думку аналітик.
Він зазначив, що заклики до діалогу з країною-окупантом, без будь-яких попередніх умов, а також ігнорування в проповідях і заявах Папи слова “війна”, “звучать узагалі як підігрування” РФ.
Відео дня
Коваленко вважає, що позиція Ватикану – це пропозиція закрити жертву зґвалтування в одній кімнаті з ґвалтівником і, залишивши їх наодинці на кілька годин, очікувати, що вони зможуть зрозуміти й пробачити одне одного. “Жертва пробачить ґвалтівника за зґвалтування, а ґвалтівник – жертву, за те, що та опиралася. Думаю, всі знають, чим закінчиться настільки нерозважливий перформенс”, – сказав Коваленко.
Разом з тим, як зазначив експерт, бойкотувати Ватикан усе ж таки не варто, бо це керівний орган католицької церкви. Аналітик пояснив, що мільйони католиків щоденно дослухаються до слів Папи, промови якого стосуються й України хоч і не в таких тонах як нам того хотілося б, але все ж таки в позитивному забарвленні. “Це досягнення нашої дипломатії та постійних контактів із Ватиканом на всіх рівнях”, – наголосив експерт.
“А тепер уявімо, що контакти, зустрічі, діалог припиняється і від Києва на адресу Ватикану ретранслюється винятково негатив і критика. Чи зміниться риторика Папи на більш негативну щодо України? Так. І що нам з того? А те, що цей негатив буде вкорінюватися в головах мільйонів католиків, які зараз співчувають Україні, а завтра… А завтра вони будуть ставити питання своєму уряду, чому на допомогу Україні виділяються кошти з бюджету, відправляється зброя і техніка, коштом платників податків і все це буде впливати на електоральну підтримку певних політичних сил”, – пояснив детально ситуацію Коваленко, додавши, що переважна частина країн, які допомагають Україні, – католицькі, і, в низці з них, релігійна складова є визначальною в суспільстві.
Тому, як зазначив експерт, для України важливо робити все, щоб промови Папи не змінилися в дещо негативніший бік. “Тому робота в цьому напрямку буде для України залишатися пріоритетною і дуже важливою, ще дуже довгий час”, – констатував Коваленко.
Папа Римський і війна в Україні
20 травня Папа Римський Франциск закликав воюючі країни зупинити війни. За його словами, сторони конфлікту повинні домовитися про мир, а він може тільки молитися, щоб війни були закінчені.
8 червня Франциск прийняв у Ватикані керівника Офісу президента України Андрія Єрмака.
А 16 червня президент Володимир Зеленський на полях саміту лідерів “Великої сімки” в Італії зустрівся з Папою Римським Франциском.