Велика Британія та Німеччина офіційно розпочали спільну розробку нової ракетної системи великої дальності під назвою «супер-Taurus», яка, за задумом, матиме дальність польоту до 2000 кілометрів, повідомляє FBC.net.ua з посиланням на The Telegraph.
Як зазначає видання, уряди двох країн досягли домовленості щодо створення нової ракети протягом наступного десятиліття або приблизно в цей період. На сьогодні Німеччина має у своєму розпорядженні близько 600 ракет «Taurus» з дальністю до 500 км, які вважаються одними з найпотужніших у німецькому арсеналі. Проте їх передача Україні вже тривалий час викликає політичні суперечки: і уряд чинного канцлера Фрідріха Мерца, і попередній кабінет Олафа Шольца відмовилися надати ці ракети Києву. Серед потенційних цілей цих озброєнь у контексті війни Росії проти України називали Кримський міст та інші важливі стратегічні об’єкти.
17 липня канцлер Німеччини Фрідріх Мерц та прем’єр-міністр Великої Британії Кір Стармер підписали стратегічну угоду, що передбачає взаємну допомогу у сфері оборони та визначає дорожню карту для спільних оборонних контрактів. Як уточнюється, це наймасштабніше двостороннє військове домовлення між двома країнами з 1945 року.
Попри наявність зобов’язань у рамках Статті 5 Північноатлантичного договору, нова двостороння угода має на меті поглибити оборонне партнерство між Лондоном і Берліном. У британському уряді цю ініціативу також називають частиною формування нового «трикутного» альянсу між Великою Британією, Німеччиною та Францією, спрямованого на реагування на зростаючу загрозу з боку Російської Федерації.
Раніше ми писали про те, що Німеччина хоче озброїтись Typhon із дальністю до 2000 км.