Адміністрація президента Дональда Трампа скоротила ліміт прийому біженців у Сполучених Штатах до 7500 осіб на фінансовий рік 2026, що є найнижчим показником в історії країни, повідомляє FBC.net.ua з посиланням на CBS News. Переважну частину цих місць віддадуть африканерам — нащадкам європейських колоністів із Південної Африки, які у сучасній країні часом стикаються з расовою дискримінацією, а решта квот призначена для інших осіб, які зазнали незаконного або несправедливого переслідування на своїй батьківщині.
Документ зазначає, що 7500 місць поширюються на період з 1 жовтня 2025 року по 30 вересня 2026 року. Раніше найнижчий показник встановили у 2020 році за адміністрації Трампа — тоді було виділено 15 000 квот. Для порівняння, у фінансовому 2024 році адміністрація Джо Байдена дозволила прийняти понад 100 000 біженців, що стало найвищим показником із 1990-х років. Після повернення Трампа до влади дані про прийом біженців перестали регулярно публікувати.
У травні 2025 року телеканал CNN повідомляв про прибуття до США групи з 59 білих південноафриканців, яким надали статус біженців.
Африканери — це етнічна група Південної Африки, що походить переважно від голландських поселенців, а також французів, німців і частково скандинавів, які прибули до мису Доброї Надії з XVII століття. Згодом вони сформували власну культуру, мову (африкаанс, яка належить до германської мовної групи) та самобутню ідентичність. У 1948 році африканери прийшли до влади через Національну партію та запровадили апартеїд — систему расової сегрегації. Після її скасування в 1990-х роках вони самі стикнулися з дискримінацією. Сьогодні африканери становлять близько 5–7% населення Південноафриканської Республіки та переважно займаються сільським господарством. Різні країни, зокрема США і Росія, виявляють зацікавленість у залученні цієї групи.
Раніше ми писали про те, що Трамп наказав Пентагону розпочати випробування ядерної зброї у США — подробиці заяви.
