Російські робітники, які працюють на будівництві турецької атомної електростанції «Аккую», вже два місяці не отримують заробітної плати. Про це розповіли родичі працівників, які залучені до проєкту, реалізованого державною корпорацією «Росатом» за моделлю «будуй–володій–експлуатуй», повідомляє FBC.net.ua з посиланням на Sotaproject.
За словами співрозмовників, проблеми з оплатою розпочались ще в травні й досі не вирішені. Через це чисельність персоналу суттєво скоротилася: з 12 тисяч працівників на об’єкті залишилось лише близько 3 тисяч. Робітників у Росії наймає компанія «Титан-2», а вже на території Туреччини вони укладають трудові договори з місцевою фірмою TSM Enerji.
Ще в березні на будівництві АЕС відбулася страйкова акція за участі турецьких працівників, які вимагали індексації зарплат. Натомість російські спеціалісти утримались від протестів через загрозу звільнення. Окрім того, їм анулювали зворотні квитки до Росії, які мали бути оплачені в межах контракту. Ці заходи особливо торкнулись близько 200 турків-месхетинців — громадян РФ, які звернулись по правову допомогу до турецького адвоката.
Ще в лютому стало відомо, що російська сторона запропонувала Туреччині частково компенсувати витрати на будівництво АЕС «Аккую». Причиною стали труднощі з проведенням платежів, спричинені санкціями. Як повідомляли джерела агентства Bloomberg, «Росатом» планував перерахувати рублевий еквівалент коштів «Газпрому», щоб він міг зменшити на цю суму щомісячний платіж Туреччини за імпорт газу.
Раніше ми писали про те, що Росія та Туреччина обговорюють нові моделі фінансування будівництва АЕС.