Це приблизна оцінка, яка потребує уточнень.
Вартість мінеральних ресурсів України може сягати приблизно 15 трлн доларів. Від початкових геологічних досліджень до промислового видобутку може минути від 10 до 20 років.
Про це в інтерв’ю LB.ua заявила виконавча директорка Національної асоціації добувної промисловості України Ксенія Оринчак.
“За оцінками Державної геологічної служби, загальна вартість мінеральних ресурсів України може сягати 15 трлн доларів. Однак ці цифри є приблизними і залежать від багатьох факторів, включаючи світові ціни на мінерали, обсяги видобутку та витрати на розробку родовищ”, – заявила вона.
Крім того, за її словами, такі оцінки можуть бути завищеними через недостатність сучасних геологічних досліджень та складнощі з доступом до деяких родовищ.
Оринчак додала, що зазвичай від початкових геологічних досліджень до початку промислового видобутку може минути від 10 до 20 років.
“Треба розуміти, що наша добувна галузь в стагнації. Ми не маємо коштів, аби самостійно розвивати цей напрямок. А він дуже дороговартісний. Тільки від 3 до 10 млн доларів коштують самі геологічні роботи. Тобто такі кошти необхідні лише для того, аби підтвердити наявність покладів. Чи є вони там чи їх немає. Далі потрібно від 10 млн до 30 млн доларів, аби «пробуритися», йти на видобування… І тільки через 7, 8, 10, 20 років, залежно в кого, яка корисна копалина, ви зможете отримати перші повернення інвестицій”, – пояснила Оринчак.
Інтерв`ю читайте сьогодні на сайті LB.ua.
- На тлі підготовки угоди про спільні інвестиції у видобуток мінеральних ресурсів зі США в Україні з’явилася необхідність оцінки їх потенціалу і вартості. За словами віцепрем’єрки Юлії Свириденко, лише на окупованій Росією території корисних копалин – орієнтовно на $350 млрд.