В ЄС висловлюють жаль з приводу перетворення Софіївського собору в мечеть

Поділитися:

Хосеп Боррель, верховний представник ЄС із зовнішньої політики і безпеки, висловив жаль з приводу перетворення Софійського собору в Стамбулі в мечеть. За словами політика, він має величезну символічну, історичну і всесвітню цінність.

Боррель також нагадав Туреччини, що країна взяла на себе зобов’язання розвивати “міжрелігійний та міжкультурний діалог”, а також дбати про “толерантності та співіснування”.

Відомо, що президент Туреччини Реджеп Тайіп Ердоган заявив, що мечеть Ая-Софія в Стамбулі – колишній православний Софійський собор, відкриє свої двері для віруючих 24 липня. Раніше в будівлі знаходився музей, але Ердоган підписав указ про зміну статусу собору.

На даний момент багато світових лідерів, представники ЮНЕСКО та інших організацій висловили своє обурення з приводу цього рішення.

Нагадаємо, що в Стамбулі президент Росії Володимир Путін і президент Туреччини Реджеп Тайіп Ердоган взяли участь в церемонії запуску газопроводу «Турецький потік». Перед цим вони провели двосторонні переговори без преси в форматі «один на один».

Раніше повідомлялося, що ЮНЕСКО організовує глобальну компанію в період пандемії коронавірусу нового покоління, щоб підтримати інтерес до артистів і культурної спадщини. Про це повідомляє прес-служба організації.

 

Підписуйтесь на Перший Діловий телеканал в Telegram і Facebook і читайте найважливіші і найсвіжіші новини першими!

загрузка...
Читайте також
5 Серпня 2020 року - 15:40
Шмигаль заявив що переселенцям куплять 18 квартир і будинок
5 Серпня 2020 року - 12:00
Точний час обмежень встановлено з 00:00 5 серпня по 23:59...
5 Серпня 2020 року - 10:40
Поступово європейський континент починає накривати друга хвиля пандемії коронавірусу
5 Серпня 2020 року - 10:05
За минулу добу загинуло ще 24 українця