В Україні вирішили скасувати медреформу

У середу, 1 липня, Міністерство охорони здоров’я України вводить пакет антикризових дій, в рамках якого уряд профінансує всі медичні установи країни за старою процедурою. Про це повідомляє прес-служба відомства.

Так, передбачається, що ті відомства, які отримали в рамках другого етапу медичної реформи менше грошей, будуть дофінансовані з боку уряду до рівня минулого року.

“Ця постанова вже вступила в силу. Все фінансування відбуватиметься починаючи з 1 липня і до кінця 2020 року”, – йдеться в повідомленні Міністерства охорони здоров’я.

Також в міністерстві зазначили, що зараз НЗСУ знаходиться на етапі узгодження потрібних домовленностей з установами. Всього їх в Україні на поточний момент налічується 332.

Саме ці лікарні не отримали грошей для підтримки свого існування, коли як інша частина установ отримала потрібні кошти в рамках реформи, що стартувала від 1 квітня.

При цьому тоді гроші распределілясь нерівномірно, тому що великі суми перерахоувалися тим лікарням, які показували себе ефективніше.

Нагадаємо, що медична реформа в її нинішньому вигляді означає звільнення близько 50 тисяч медичних працівників і закриття 332 лікарень.

Також варто згадати інший ряд неприпустимих положень реформи, які передбачали недофінансування галузі, закриття 70-80% психіатричних лікарень, а також скорочення бригад швидкої допомоги.

0
20
Материалы по теме: , , ,