Українці в Польщі отримують виплати за втрачену роботу

Польський президент підписав закон, який дозволяє отримати компенсацію тим, хто втратив роботу через ситуацію з Covid-19. Виплати в розмірі 1400 злотих (9400 грн) в місяць передбачені громадянам Польщі, громадянам країн ЄС, а також деяким категоріям іноземців з третіх країн.

На Доплату солідарності можуть розраховувати:

  • власники карт постійного перебування і карт довгострокового резидента ЄС, в т. Ч. Виданих іншими країнами Євросоюзу (при постійному проживанні іноземця в Польщі);
  • ті, хто має блакитні карти (дозвіл на роботу, що вимагає високої кваліфікації);
  • перебувають в РП з гуманітарних обставин (біженці, захист, толерантне перебування і т. П.);
  • ті, хто має дозвіл на перебування і роботу в якості члена правління юридичної особи;
  • члени сімей поляків або громадян ЄС, які проживають в РП, які володіють картами тимчасового перебування, в т. Ч. Тільки подали документи на такі карти (мають відповідний штамп);
  • всі, хто має карту перебування по роботі – єдиний дозвіл на перебування і роботу, або польську робочу візу.

Останній пункт значно розширює можливості вихідців з України, які приїхали до Польщі з метою роботи, але були звільнені з-за коронавируса. Виплати можуть бути здійснені протягом 3 місяців – червень, липень і серпень. Нарахування буде проводитися з того місяця, в якому подано заяву.

Останній день подачі заяви на Доплату солідарності – 31 серпень 2020 року

Подавати заяву можна лише онлайн через спеціальний сервіс Platforma Usług Elektronicznych ZUS. Для цього необхідно мати Підтверджений профіль, що можна зробити за допомогою облікового запису в системі ePUAP або за допомогою Інтернет-банкінгу всіх найбільших фінансових установ Польщі.

 

Ми інформували вже, що Польща знову спростить отримання робочих віз для заробітчан і більшість наших заробітчан пересиджують карантин в Польщі.

 

 

0
20
Материалы по теме: , ,