Україна втратила 1,6 млрд. доларів інвестицій

Чистий відтік прямих іноземних інвестицій з України в першому кварталі 2020 року склав 1,6 млрд доларів. Про це повідомив Національний банк.

Відтік пов’язаний з вилученням реінвестованих доходів підприємств і компаній реального сектора економіки, відзначають в НБУ.

Нацбанк уточнив, що вважав обсяг прямих іноземних інвестицій за новою системою. За старою методикою виходить чистий приплив в обсязі 540 млн доларів.

Капітальні інвестиції в економіку України в першому кварталі 2020 року склали 76,9 млрд грн. Це на 35,5% менше в порівнянні з аналогічним періодом минулого року.

НБУ відзначає, що паніка на світових фінансових ринках знизила попит на державні облігації України, проте іноземні інвестори не поспішають виводити свої кошти з країни.

Ми інформували, що за оцінкою НБУ ІВБГ (індекс виробництва базових галузей) впав на 15.4% у порівнянні з аналогічним періодом 2019.

Також писали, що зниження капітальних інвестицій за п’ять перших місяців цього року на 35,5% відбулося на тлі їх зростання на 21,2% в четвертому кварталі минулого року.

 

 

0
20
Материалы по теме: ,