У МВФ закликали уряди займатися інвестиціями, а не кредитами

Поділитися:

Економісти Міжнародного валютного фонду закликали уряд орієнтуватися на інвестиції в акціонерний капітал, а не на кредити, підтримуючи компанії в період пандемії.

Безліч компаній на даний момент можуть стати неплатоспроможними, тому що протягом багатьох місяців у них буде падати виручка. Фахівці вважають, що державна підтримка у вигляді кредитів обтяжить такі компанії боргами, що ще більше ускладнить їх вихід з кризи.

Хоча зростання цін на продукти харчування в деяких країнах прискорився, загальна споживча інфляція, швидше за все, залишиться низькою в більшості регіонів світу, адже втрата робочих місць буде стримувати зростання заробітної плати.

“Ми більше боїмося, що інфляція буде занадто низькою, а не занадто високою”, – відзначають експерти.

МВФ розглядає поточну рецесію як гіршу з часів Великої депресії 1930-х років. У своєму останньому прогнозі фонд погіршив оцінку падіння світової економіки в 2020 році до 4,9% з 3%.

Нагадаємо, що високу оцінку роботі Національного банку дали представники МВФ. Так, офіційний представник МВФ в Україні Йоста Люнгман заявив, що Нацбанк відмінно робить свою справу і ефективно виконує свої завдання, як визначено в Конституції і законі про НБУ.

Раніше повідомлялося, що Україна в цьому році отримає ще один транш від Міжнародного валютного фонду (МВФ) в рамках програми фінансування stand-by, а відмовитися від кредитів фонду країна зможе до 2023 року. Такий прогноз озвучив народний депутат, голова Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики.

 

Підписуйтесь на Перший Діловий телеканал в Telegram і Facebook і читайте найважливіші і найсвіжіші новини першими!

загрузка...
Читайте також
14 Серпня 2020 року - 17:29
Всі прибулі в Україну з "червоної зони" повинні або піти...
14 Серпня 2020 року - 15:27
Люди пояснюють відсутність лічильників у будинках тим, що не хочуть...
14 Серпня 2020 року - 12:15
Найбільше хворих у Вінницькій, Волинській та Дніпропетровській областях
14 Серпня 2020 року - 10:10
У затори потпрапило майже півтисячі машин