Новий закон про профспілки обмежить працівників і дасть більше прав роботодавцям

Поділитися:

30 червня в Києві в урядовому кварталі зібралася багатотисячна юрба мітингуючих, об’єднаних не політичними гаслами, а цілком конкретними вимогами: не допустити прийняття “антипрофспілкові законопроекту № 2681 та інших антисоціальних законів”.

Зареєстрований в грудні 2019 року проект закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо окремих питань діяльності професійних спілок) № 2681, за словами самих представників профспілок і ряду міжнародних організацій, не тільки нівелює всі функції профспілок, залишаючи українських працівників один на один боротися за гідні умови праці, а й суворо порушує міжнародні документи.

Цей законопроект суперечить Конституції України, основним конвенціям МОП, включаючи Конвенцію № 87 про свободу об’єднання та захисту права на організацію і Конвенцію № 98 про право на організацію та ведення колективних переговорів, а також Угоди про асоціацію між Україною та ЄС.

Положення законопроекту в нинішньому вигляді серйозно підірвуть свободу об’єднання, оскільки законопроект допускає існування максимум двох профспілок на підприємстві, підвищує мінімальну необхідну кількість членів профспілки до десяти, що позбавить працівників малого бізнесу права на створення або вступ до профспілки; передбачає створення зовнішніх «контролюючих комісій» у всіх профспілках з невизначеними повноваженнями щодо профспілок; виключає з колективних переговорів профспілки, до складу яких входить «управлінський» персонал, при цьому визначення терміна «управлінський» не дано і може широко тлумачитися як відмова від переговорів з профспілками, членами яких є, наприклад, працівники, які виконують наглядові роботи, але не несуть відповідальності за управлінські рішення. Антипрофспілкові законопроект скасовує зобов’язання роботодавця надавати профспілкам інформацію про колективні переговори протягом одного тижня після запиту профспілки; підриває тристоронні зобов’язання по соціальному діалогу і допускає примусову передачу державі всієї профспілкової власності, яка перебувала у володінні профспілок протягом майже 30 років після здобуття Україною незалежності.

В Україні профспілки є найчисленнішим громадським об’єднанням, головною метою і завданням якого є захист прав і законних інтересів працівників у сфері охорони праці, надання їм практичної допомоги у вирішенні цих питань.

Профспілки виконують функцію контролю над роботодавцями і владою. Цю функцію законопроект Слуг народу намагається нівелювати.

Ми вже писали про основну причину боротьби за профспілки – сукупна вартість майна, що знаходиться в розпорядженні профспілок доходить до 2 млрд доларів.

 

 

Підписуйтесь на Перший Діловий телеканал в Telegram і Facebook і читайте найважливіші і найсвіжіші новини першими!

Читайте також
3 Серпня 2020 року - 19:54
Тим пасажирам, які купили квитки раніше, пропонують компенсацію повної вартості
3 Серпня 2020 року - 17:58
ЄСВ для фізосіб-підприємців розраховується зараз за ставкою 22% від мінімальної...
3 Серпня 2020 року - 15:26
Рейси з Києва до Нью-Йорка плануються 7, 24 і 31...
3 Серпня 2020 року - 14:33
У Міськраду Тернополя звернулися сотні бізнесменів з...