Нацбанк вимагає мільярд з Венедиктової і Холодницька

Комітет Верховної Ради з питань антикорупційної політики вирішив викликати генерального прокурора Ірину Венедіктову і керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назара Холодницька для дачі пояснень щодо закриття справи, пов’язаного з VAB банком, де фігурує його власник Олег Бахматюк.

Про це повідомив перший заступник голови Комітету ВР з питань антикорупційної політики Ярослав Юрчишин.

«Антикорупційний комітет Верховної Ради вирішив викликати генерального прокурора України Ірину Венедіктову і керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назара Холодницька для дачі пояснень, чому було закрито справу про розкрадання 1,2 млрд гривень банку VAB, до якого ймовірно був причетний його власник Олег Бахматюк і спільники», – зазначив депутат.

Раніше ми писали, що це одна із справ, за яку олігарх зараз переховується за кордоном.

За рішенням Печерського суду, 26 червня була закрита справа, незважаючи на те, що це рішення оскаржене у Вищому антикорупційному суді.

«Схоже, що одна зі сторін свідомо покриває ймовірну корупцію в особливо великих масштабах. Контрольна функція комітету і полягає в тому, щоб з’ясувати причини такої дії і встановити справедливість. Корупція такого рівня має бути під контролем парламенту », – сказав Юрчишин.

Рішення Печерського райсуду про закриття пов’язаної з VAB банком кримінальної справи 15 червня було оскаржене, і в даний час знаходиться на розгляді в апеляційному суді. Генпрокурор України заявила, що Печерський суд столиці зобов’язав Офіс генпрокурора закрити справу, пов’язану з VAB банком.

Раніше повідомлялося, що Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду заочно заарештувала кінцевого власника VAB Банку Олега Бахматюка.

Бахматюка оголосили в національний розшук 22 листопада 2019 року. НАБУ оголосило йому підозра в справі оволодіння 1,2 млрд грн стабілізаційного кредиту Нацбанку.

За даними прес-служби Національного банку, Бахматюк винен державі 29,3 млрд грн. Сума боргу складається з: 11 млрд грн – Фонд гарантування вкладів фізичних осіб, виплатив цю суму вкладникам двох банків – “Фінансова ініціатива” і VAB банку, власником яких він був, 10,6 млрд грн – Національному банку по кредитах рефінансування, виданих згаданим банкам , і 7,7 млрд грн – трьом державним банкам.

7 лютого о НАБУ повідомили, що рішення суду про затримання бившнго власника VAB банку Олега Бахматюка. Він зараз перебуває за межами України.

 

 

0
20
Материалы по теме: , ,