Нацбанк познущався над підприємцями програмою доступних кредитів «5 -7 -9»

Поділитися:

Главу Національного банку України Якова Смолія потрібно звільнити з посади! Так вважає народний депутат і співголова депутатської групи “За майбутнє”, Віктор Бондар.

Я практично з вересня виступаю з парламентської трибуни і від імені нашої депутатської групи партії” За майбутнє “десятки разів наводив приклади того, як Національний банк розвалює економіку України, як грабує просто банківський сектор, пограбував банально людей, коли розпродали майно ліквідованих банків, які Смолій разом з Гонтаревої ліквідували за 4-5% від вартості цього майна “, – повідомив він.

За словами депутата, все, що було в заставах, вони “продали просто за копійки і не повернули гроші вкладникам”.

Бондар заявив, що в Нацбанку не запустили програми кредитування промисловості через державні програми закупівель “Укрзалізниці”, “Енергоатому”, “Нафтогазу України”, “Укргазвидобування” та інших компаній.

Ці б гроші рефінансування через державні банки направили б в державні компанії, щоб вони розмістили замовлення в підприємствах промислових в Україні на десятки мільярдів гривень, тоді б пішов підйом економіки, були б додаткові податки, були б чесні заробітки у банків 3-5%, а не віртуальні заробітки по 10% на облігаціях державних. Чи не пограблен був би бюджет, не пограблена була б банківська система. Це була б позитивна оцінка “, – зазначив нардеп.

У Національному банку України, за словами депутата, “познущалися над десятками тисяч підприємців” через програму кредитування “5-7-9%”, так як представникам бізнесу постійно відмовляли в отриманні кредиту.

А в цей час мільярди виводили на ці облігації. Подивіться, скільки за рік вони віддали відсотків і за кредитами, і по облігаціях, і за різними запозиченнями. Майже 11,3 мільярда доларів. Це третина бюджету, четверта частина бюджету України. Це просто виведені з країни гроші, які зароблені на фінансових спекуляціях. Що, Нацбанк цього не бачив? Нацбанк жодного разу не прийшов в Кабмін, не сів з президентом і не промовив програми: “Як ми запусків економіку України, де ми підтримуємо держбюджету, якими важелями” . З державного “ПриватБанку” забрали 24,5 мільярда гривень дивідендів. З “Нафтогазу” два дні тому викачали 30 мільярдів. З “Укрпошти” примудрилися забрати 200 мільйонів. Ми за це повинні Смолія тримати? ” – резюмував Бондар.

Нагадаємо, що глава Національного банку України Яків Смолій подав у відставку через політичний тиск з боку депутатів і Ради Національного банку.

Як сказав сам Смолій під час онлайн-дискусії з підприємцями, під політичним тиском він мав на увазі проект резолюції про оцінку роботи НБУ фінансовим комітетом Ради, ряд юридичних дій і рішень, зокрема звернення парламентаріїв до Конституційного суду України щодо визнання неконституційної «антіколомойского» законопроекту.

Раніше повідомлялося, що деякі експерти висловлюють думку, що керівництво Нацбанку виступало проти додаткового друкування грошей.

Ймовірною причиною відставки глави НБУ Якова Смолія є тиск з боку влади, яка намагалася тиснути на Нацбанк – змусити включити друкарський верстат, що регулятор категорично відмовлявся робити.

 

Підписуйтесь на Перший Діловий телеканал в Telegram і Facebook і читайте найважливіші і найсвіжіші новини першими!

Читайте також
3 Серпня 2020 року - 19:54
Тим пасажирам, які купили квитки раніше, пропонують компенсацію повної вартості
3 Серпня 2020 року - 17:58
ЄСВ для фізосіб-підприємців розраховується зараз за ставкою 22% від мінімальної...
3 Серпня 2020 року - 15:26
Рейси з Києва до Нью-Йорка плануються 7, 24 і 31...
3 Серпня 2020 року - 14:33
У Міськраду Тернополя звернулися сотні бізнесменів з...