На третині територій України - дефіцит вологи в землі

В Україні на більшій частині територій спостерігається підвищена сухість землі через яку в першу чергу постраждав врожай озимих і ярих колосових культур. Про це свідчать дані прес-служби Інституту агроекології і природокористування НААН України.

За даними відомства, така негативна ситуація склалася через надзвичайно низький запас вологи в землі в період поточного та минулого 2019 року.

Також на це негативним чином вплинула занадто висока температура повітря на початку літнього сезону, яка остаточно “добила” урожай в поточному сезоні.

Все це спричинило значні втрати вологи на непродуктивне фізичне випаровування на полях пізніх просапних культур і спрацьовування її запасів в метровому шарі грунту результаті вегетації озимих культур», – йдеться в повідомленні.

Станом на середину червня, положення країни все ще критичне, і хоч ситуація в кінці травня пішла на поправку, з початком літньої спеки вміст вологи в грунті знову зменшився.

Відзначається, що поки що найбільш сприятлива ситуація в контексті вологості грунту фіксується на північних територіях країни.

Однак цей показник не перевищує значення 40%. Тобто майже на третині території України продовжують зберігатися критичні умови зволоження”, – відзначили в НААН.

Поки що найбільше від засухи страждають регіони Одеської, Миколаївської, Херсонської та Кіровоградської областей. Іншими словами, південь України.

Нагадаємо, що цього літа Україна може опинитися в продовольчій кризі через недоотримання врожаю в майже 1 млн. Тон зернових.

Тільки лише в середині травня місяця на українських полях загинуло близько 151,7 тис. га пшениці, що в процентному співвідношенні складає 2% від всієї площі посівних (589,8 тис. тонн).

0
20
Материалы по теме: , , , ,