Коронавірус настає: що робити?

Міністерство охорони здоров’я України у вівторок, 30 червня, анонсувало створення додаткового лікарняного резерву другої черги у Львові і Чернівецькій області для прийому хворих коронавірусом. Тим часом, ситуація всередині країни погіршується і за останній період кількість антирекордів в Україні за кількістю хворих продовжує зростати.

Чи допоможе нова черга з лікарень вирішити ситуацію з пандемією і що потрібно зробити уряду для того, щоб не допустити другої хвилі пандемії? Про це розповів глава Національної медичної палати України Сергій Кравченко у коментарі для телеканалу «Перший Діловий».

За словами фахівця, нещодавнє рішення з боку міністерства щодо організації другої черги лікарень безпосередньо пов’язане з ростом кількості хворих на території України.

Як відомо, зараз в країні існує посмертний «стабільний» показник через коронавірус, і в середньому, щодня в Україні помирає по п’ятнадцять пацієнтів за добу.

Це говорить про те, що коронавірусна хвороба продовжує чинити тиск на суспільство та наразі спостерігається зростання хвороби відразу за двома основними показниками – це безпосередньо поширення хвороби і зростання самої захворюваності.

«Для гострих респіраторних вірусних захворювань характерний хвилеподібний перебіг захворюваності. Тому, ми розуміємо, що вже восени та взимку ситуація може дуже погіршитися. На це вплине, як і природний фактор, який полягає в зміні клімату, так і додаткове зростання появи інших інфекцій, таких як грип, парагрип, кір та інші хвороби», – розповів фахівець, відзначаючи, що усі ці фактори сильно ускладнять роботу вітчизняної системи охорони здоров’я в питаннях діагностики коронавірусу поруч з іншими схожими за симптомами інфекціями.

Іншими словами, в цей період навантаження на українську систему охорони здоров’я зросте в десятки разів, тому на даний момент перед урядом стоїть питання в тому, щоб сконцентрувати свої сили і засоби, а також визначити додаткові клінічні бази для нової хвилі пандемії.

У той же час, такі рішення в Міністерстві охорони здоров’я повинні були приймати ще на початку першого півріччя поточного року. Адже ще в грудні місяці, після офіційного попередження з боку КНР про загрозу поширення особливо небезпечного вірусу, всі країни Європи і світу стали оперативно готуватися до того, щоб стримати пандемію.

«На початку грудня підготовку резервних госпітальних баз організували всі розсудливі країни сучасності. Ті ж Італія, Іспанія і Китай розгортали потрібні ліжка на спортивних стадіонах, виставкових центрах та інших відповідних об’єктах. Україна ж ці пів року абсолютно нічого не робила і зараз розпочала цей в процес абсолютно несвоєчасно», – заявив Кравченко.

Більш того, своєю нещодавньою постановою уряд України частково позбавив себе від відповідальності за поточні рішення, адже влада уповноважила органи місцевого самоврядування самостійно приймати рішення щодо жорсткості карантину в тій чи іншій області. Хоча, судячи з останніх тенденцій, саме завдяки рішенням цих же органів в Україні зараз не настільки висока інтенсивність поширення вірусу, як могло б бути при зворотному сценарії.

«Це відбувається завдяки адекватним і ефективним діям органів місцевого самоврядування, а не завдяки центральним рішенням. Адже у нас зараз фаутично відбувається процес гасіння пожежі, коли уряд з дірявим відром бігає від одного вогнища до іншого і намагається хоч щось зробити», – підтвердив фахівець, вказуючи, на безладність в рішеннях центральної влади, яка всупереч всім інструкціям поточного законодавства , штучно створила нові спалахи поширення вірусу, відпускаючи українців лікуватися від інфекції в домашніх умовах.

Ключовим залишається питання з приводу подальших ефективних заходів влади, які допомогли б стримати масштаби другої хвилі пандемії. Як вказав фахівець, все що реально потрібно робити уряду, так це просто потрібним чином виконувати поточний закон.

«Наш уряд просто має виконати чинне законодавство в сфері охорони здоров’я санітарно-епідеміологічного благополуччя. Тобто, мова йде про закон України «Про санітрано-епідеміологічне благополуччя України» і про закон «Про захист населення від інфекційних хвороб». У двох цих документах повністю розписано, що і в яких обсягах потрібно виконати, але судячи з усього, наш уряд протягом першиз півроку навіть не спромігся прочитати ці положення», – вказав експерт.

У той же час, в спекотній літній сезон багато громадських закладів і місць відпочинку, наприклад, ресторанів, пляжів, кафе і курортів, відчинили свої двері для українського споживача, що загрожує здоров’ю кожного з співгромадян.

«Пляжний сезон і внутрішня міграція завжди являли собою додаткові фактори ризику, адже в таких місцях не можна чітко дотримуватися правил соціальної дистанції», – зазначив глава Національної медичної палати України.

Від себе фахівець порекомендував співгромадянам все ж поберегти власне здоров’я і не піддавати себе зайвій небезпеці, незважаючи на всю привабливість сезону.

«Потрібно і далі дотримуватися максимальної соціальної дистанції, уникати місць великого скупчення людей, в разі можливих контактів носити засоби індивідуального захисту, а також обов’язково дотримуватися правил особистої гігієни, частіше мити руки, проводити домашнє вологе прибирання і регулярно провітрювати приміщення», – дав пораду українцям Кравченко.

Тим часом, ймовірність повторного введення жорсткого карантину на території України вкрай висока, так як на даний момент – це єдиний інструмент в арсеналі медичних працівників, який здатний стримати зростання інтенсивності поширення захворюваності.

За рекомендаціями експертної медичної спільноти, країні потрібно в терміновому порядку відновити Державну санітарну епідеміологічну службу України. Адже основна функція цього органу як раз-таки і полягає в ідентифікації, локалізації, діагностиці та передачі на лікування хворих на COVID-19.

0
20
Материалы по теме: , , , , , , , , ,