Користь і шкода іграшок-роботів

Поділитися:

Майбутнэ вже настало. Сучасні діти знайомі з технологіями, які їх батькам навіть не снилися. Малюки користуються іграшками, про які їх мами і тата могли тільки мріяти. Про те, наскільки корисні і безпечні роботизовані моделі для малюків, розповідають експерти інтернет-магазину «Будінокiграшок».

Різновиди іграшок-роботів

Сімейство іграшкових роботів включає безліч варіантів, серед яких роботи-трансформери, конструюються моделі, інтерактивні іграшки, роботи-тварини. Вони змінюють форму, видають звуки, вміють ходити, співати, танцювати, говорити. Роботизовані тварини виконують команди господаря, їдять, лестяться, виляють хвостом.

При цьому багато моделей поєднують кілька можливостей. Наприклад, роботи-конструктори одночасно можуть трансформуватися, а трансформери зі звуковими і світловими ефектами – бути інтерактивними.

У чому користь?

Взаємодія з іграшковими роботами сприяє розвитку дитини. Наприклад, іграшки роботи-трансформери, які за допомогою декількох перестановок деталей змінюють зовнішній вигляд і призначення, тренують логічне мислення і фантазію малюка. Не кожен дорослий відразу зрозуміє, як перетворити машинку в роботоподобного воїна і назад, а своєчасний дитина впорається з цим за лічені хвилини. Одночасно така іграшка розвиває дрібну ручну моторику.

Ігри з роботом – перший крок в світ кібернетики, гаджетів і високих технологій. Це сприяє адаптації дитини до сучасних життєвих реалій, будить інтерес до технічних новинок і програмування.

З іншого боку, грати з роботизованими моделями неймовірно цікаво, причому не тільки дітям. Дорослі теж із задоволенням віддають роботам команди, стежать за трансформаціями іграшки, доглядають за інтерактивними вихованцями, створюють і програмують власні моделі. Це об’єднує за загальним захоплюючим заняттям всю сім’ю.

А чи є шкода?

Противники іграшкових роботів звинувачують іграшку в зайвій брутальності і провокуванні агресії у дітей. Це пов’язано з тим, що багато роботи представляють воїнів і оснащені різними видами зброї. Такі іграшки втілюють героїв улюблених дитячих мультфільмів і фільмів і дійсно призначені для військових баталій і протистоянь.

Аргументи на захист роботів наступні:
• По-перше, під час війни діти грали завжди. Пластикові автомати і гумові солдатики були улюбленими іграшками нинішніх тат, так що подібні ігри необов’язково провокують агресію.
• По-друге, не всі роботи – воїни. Серед роботизованих моделей багато милих, симпатичних істот, які викликають у дитини теплі почуття, вчать його проявляти турботу, ласку, увагу, піклуватися про тих, хто слабший. Тому такі іграшки необхідні маляті.

Що принесе дитині гра з роботом – користь чи шкоду – залежить від ставлення до іграшки. Якщо акцентувати увагу на позитивних сторонах моделі, пояснювати малюкові, що воїн – це перш за все захисник, вибирати позитивні образи, то така гра буде сприяти моральному розвитку малюка.

Підписуйтесь на Перший Діловий телеканал в Telegram і Facebook і читайте найважливіші і найсвіжіші новини першими!

Читайте також
3 Серпня 2020 року - 19:54
Тим пасажирам, які купили квитки раніше, пропонують компенсацію повної вартості
3 Серпня 2020 року - 17:58
ЄСВ для фізосіб-підприємців розраховується зараз за ставкою 22% від мінімальної...
3 Серпня 2020 року - 15:26
Рейси з Києва до Нью-Йорка плануються 7, 24 і 31...
3 Серпня 2020 року - 14:33
У Міськраду Тернополя звернулися сотні бізнесменів з...