Комбата батальйону ОУН засудили на 2 роки

У Шевченківському районному суді Києва оголосили вирок у справі лідера Добровольчого руху ОУН Миколи Коханівського. Коханівському призначили два роки ув’язнення, з відстроченням виконання “умовного терміну” на рік. Цивільний позов щодо компенсації збитків залишили без розгляду, оскільки представники позивача не з’явилися на засідання.

Коханівського судили по справі погрому російських банків, які сталися в 2016 році. На той час комбат повернувся з Донбассу та заявляв про необхідність повалення влади в Україні. Проте, як свідчать очевидці, від слів до справи не перейшов.

Натомість у столиці зайнявся вигідними для себе справами – захопленням будівель, рейдерство, розбірками, вимаганням грошей у забудовників.

Як пояснили колишні побратими Коханівського – з фронту комбата відправили у тил через те, що його добровольчий батальйон відмовився підчинятися рішенню про входження у ВСУ. А опісля, уже в столиці, комбат був причетний до вимагання 400 тисяч доларів у забудовника на Оболоні, намагався «віджати» будівлю у центрі Києва по вулиці Мазепи 6-а, та й з самої організації ОУН його виключили. Тож Коханівський і почав акцію, під час якої закидав камінням будівлю «Ощадбанку Росії», а потім і «Альфа-банку».

“Звичайно, я своєї провини не визнаю. Навпаки, вважаю, що мене повинні виправдати і виплатити винагороду. Оскільки” Добровольчий рух ОУН “боролося з окупантами в тилу, що насправді мало б робити Українська держава”, – прокоментував вирок Коханівський.

Така зухвала поведінка, як показали різноманітні журналістські розслідування, була наслідком підтримки з боку найвищих щаблів правоохоронної системи. Ось і нині навіть Шевченківському райсуду столиці не вдалось запроторити за грати лідера так званого “Доброруху ОУН”, адже вирок відтермінували на рік: не буде нового криміналу – звільнять від обов’язків навідуватися до правоохоронних органів та повідомляти про переїзди, а строк скасують. Судді виявилися досить лояльними до «героя» – адже відхилили клопотання банків про стягнення з обвинуваченого мільйона гривень за руйнування майна. Крім того, своєї провини Коханівський не визнав, традиційно прикриваючись націоналістичними ідеями.

На думку багатьох політологів та експертів, процес у Шевченківському райсуді має стати показовим. Адже подібні псевдопатріоти, як Коханівського називають у проводі ОУН, завинили перед державою за чималою кількістю статей Кримінального кодексу. І цілком імовірно, що наступні вироки з’являться вже у найближчому майбутньому.

Як повідомлялося раніше, президент України Володимир Зеленський пообіцяв засудити екс-президента Петра Порошенко до в’язниці.

Зокрема, він прокоментував публікацію ряду телефонних розмов, голоси учасників яких схожі на голоси президента України Петра Порошенка, колишнього віце-президента США Джозефа Байдена і екс-глави американського Держдепартаменту Джона Керрі.

0
20
Материалы по теме: , , , , ,