Катерина Рожкова призначена в.о. голови Нацбанк

Поділитися:

Виконувачкою обов’язків голови Національного банку України стала перший заступник глави НБУ Катерина Рожкова.

“Для нашої команди” червоними лініями “залишаються ті лінії, які були озвучені главою. По-перше, незалежність НБУ як інституції, право Нацбанку приймати рішення незалежно від політичних побажань, а тільки з метою підтримки макрофінансової стабільності. Це також неприпустимість включення друкарського верстата, неприпустимість повернення збанкрутілих банків колишнім власникам. Це неприпустимість адміністративного втручання в ринкові відносини “, – заявила Рожкова.

Чиновниця закликала президента, Кабмін і депутатів співпрацювати на благо України. Вона розповіла, що команда НБУ розуміє відповідальність і залишається працювати для збереження і забезпечення макрофінансової стабільності і стабільності роботи фінансового сектора.

Нагадаємо, що глава Національного банку України Яків Смолій подав у відставку через політичний тиск з боку депутатів і Ради Національного банку.

Як сказав сам Смолій під час онлайн-дискусії з підприємцями, під політичним тиском він мав на увазі проект резолюції про оцінку роботи НБУ фінансовим комітетом Ради, ряд юридичних дій і рішень, зокрема звернення парламентаріїв до Конституційного суду України щодо визнання неконституційної «антіколомойского» законопроекту.

Раніше повідомлялося, що новий закон про фінансовий моніторинг, який вступить в силу 28 квітня і змінює порядок ідентифікації при проведенні фінансових операцій.

Для 95% банківських клієнтів ці зміни не ускладнять життя, а скоріше спростять, оскільки всі клієнти банків вже ідентифіковані, вже одного разу були у відділенні, заповнювали анкету і надавали ксерокопії своїх документів, тому їх ідентифікація проведена.

 

Підписуйтесь на Перший Діловий телеканал в Telegram і Facebook і читайте найважливіші і найсвіжіші новини першими!

загрузка...
Читайте також
7 Серпня 2020 року - 22:23
Колонія постраждала в 2019 році від підпалу
7 Серпня 2020 року - 20:26
До Києва вже прибули німецькі представники заводу-виготовлювача тунелепрохідного щита
7 Серпня 2020 року - 18:26
Харків потрапив в червону зону
7 Серпня 2020 року - 15:57
"Норнікель" є найбільшим в світі виробником нікелю, який потрібно для...