Кабмін проведе інвентаризацію лісів

Поділитися:

Уряд України заявляє про необхідність проведення національної інвентаризації лісів.

За даними Державного лісового агентства, в середньому кількість опадів за період стихії в найбільш постраждалій від повені Івано-Франківської області склала 2800000000 куб. метрів. Однак, ліс максимально міг поглинути близько 10 відсотків тих опадів, які понад норми випали в Івано-Франківській області.

Незаконні вирубки українського лісу стали ще однією причиною повені і зміни клімату. У той же час, повідомили у відомстві, запроваджуються заходи по боротьбі з цим явищем. На даний момент, вводиться тотальне електронне чіпування деревини, проводяться електронні аукціони. Такі заходи дозволяють контролювати більшу частину тієї деревини, яка обробляється в Україні.

На думку чиновників, для запобігання незаконної вирубки лісів, також повинні бути задіяні правоохоронні органи. Уряд в той же час, опрацьовує питання стратегії реформування галузі лісового господарства.

Нагадаємо, що в 2019 році обсяги незаконної вирубки лісу виросли майже в сім разів – до 118 тисяч кубометрів з 17,7 тисячі кубометрів роком раніше. Найбільше незаконних вирубок зафіксовано в Харківській області, де в минулому році агентство виявило збитків на суму 51,7 мільйона гривень, в Херсонській – 16,9 мільйона гривень, Житомирській – 5 мільйонів гривень.

Раніше повідомлялося, що Кабінет міністрів звільнив главу Державного агентства лісових ресурсів України Андрія Заблоцького. Кадрове рішення було прийнято на позачерговому засіданні уряду 2 липня, де обговорювалося повінь в західних областях України, його причини та наслідки.

Критика на адресу Держлісагентства та його глави Андрія Заблоцького особливо посилилася після руйнівної повені в Карпатах, Прикарпатті, Закарпатті та інших західних регіонах України. Повінь називали наслідком активної вирубки карпатських лісів. Політику Держлісагентства називали антиекологічної. Прокуратура Івано-Франківської області вже відкрила розслідування за численними фактами знищення лісу в регіоні.

Підписуйтесь на Перший Діловий телеканал в Telegram і Facebook і читайте найважливіші і найсвіжіші новини першими!

Читайте також
3 Серпня 2020 року - 17:58
ЄСВ для фізосіб-підприємців розраховується зараз за ставкою 22% від мінімальної...
3 Серпня 2020 року - 15:26
Рейси з Києва до Нью-Йорка плануються 7, 24 і 31...
3 Серпня 2020 року - 14:33
У Міськраду Тернополя звернулися сотні бізнесменів з...
3 Серпня 2020 року - 10:10
Список зон буде оновлюватися щотижня