Херсонський порт перейшов до приватної компанії

Верховна Рада 3 жовтня 2019 прийняла закон “Про концесії” (№ 1046), за закон тоді проголосували 257 народних депутатів.

На підставі цього закону вперше в історії незалежної України держава передала в концесію приватному оператору власне підприємство. Херсонський морський торговельний порт відданий під управління фірмі «Рісо-Херсон».

Угоду підписали державний секретар Міністерства інфраструктури, в.о. глави Адміністрації морських портів України, директор проектної компанії “Рісо-Херсон” та директор “Рісо-Херсон”.

Угода передбачає, що за три роки компанія вкладе в розвиток об’єкта 300 мільйонів гривень, 12 мільйонів гривень становитиме щорічний гарантований платіж, а держава буде отримувати сім відсотків від чистого доходу, який отримає фірма. При цьому повідомляється, що концесіонер має намір збільшити вантажообіг в порту до п’яти мільйонів тонн на рік.

У Міністерстві інфраструктури запевняють, що зі ста найбільших морських портів світу 94 або перебувають в концесії, або приватизовані. У міністерстві не бачать іншого шляху розвитку портового господарства крім передачі портів у концесію.

У компанії «Рісо-Херсон» стверджують, що протягом десяти років концесії в Херсонському морському порту все робочі місця будуть збережені.

У компанії запевняють, що вже з вересня морпорт і його структури займатимуться навантаженням сої, кукурудзи, інших зернових і олійних культур, продуктів переробки. «Рісо-Херсон» уклала відповідні контракти з компаніями з Туреччини, Італії та Єгипту, зараз ведуться переговори з іншими «гравцями» на ринку країн середземноморського басейну.

Президент України прокоментував цю подію: «Сьогодні ми дали старт концесії в Україні! Інвестиції, які були тільки на папері, тепер стануть новими дорогами, сучасними портами, робочими місцями … Це лише перша така угода. Далі буде більше! ».

Раніше ми писали, що Верховний Суд України скасував постанову Шостого апеляційного адміністративного суду, яке блокувало завершення концесійного конкурсу в морському порту Херсона.

Також писали, що готуються до передачі в концесію морські порти «Ольвія» і «Чорноморськ».

 

 

0
20
Материалы по теме: , ,