Доходи українців перестали рости

Національний банк України в своєму звіті про фінансову стабільність заявляє, що наслідком економічної кризи 2020 року стане припинення зростання реальних доходів українців. Трирічний цикл завершився.

Фахівці стверджують, що в квітні вперше з березня 2016 року реальна зарплата зменшилася на 0,5% через низьку ділову активність і менший попит на робочу силу. Але при цьому обсяги соціальної допомоги зросли. Зокрема були здійснені доплати до пенсій через коронавируса і їх щорічна індексація. Хоча це і не мало значного впливу на загальний рівень доходів населення.

За інформацією НБУ, падіння зарплат трудових мігрантів негативно позначилося на доходах. За період з березня по квітень 2020 року, вона знизилася на 9%, хоча до цього спостерігався хоч і незначний, але приріст.

Нагадаємо, що органами Державної виконавчої служби протягом минулого тижня було стягнуто на користь 1508 працівників 16 млн грн заборгованості по заробітній платі. Про це повідомила прес-служба Міністерства Юстиції. Рекордсменом тижні стало КП «Теплокомуненерго» Олександрійської міської ради – з них стягнуто 2,7 млн. Зароблені кошти отримав 491 працівник.

Раніше повідомлялося, що в квітні 2020 року об`єм приватних грошових переказів в Україну склав 826 мільйона доларів. Показник знизився на 10,4 відсотка, по відношенню до попереднього місяця. За відомостями Нацбанку, за перші чотири місяці 2020 року, обсяг переказів збільшився на 2,4 відсотка, в порівнянні з січнем-квітнем 2019 року.

 

0
20
Материалы по теме: , , , , , ,