Через борги по комуналці українців не випустять за кордон

У Верховну раду за авторством трьох «Слуг народу» внесений законопроект 3613 «Про внесення змін до деяких законів України щодо вдосконалення порядку погашення заборгованості споживачів з оплати житлово-комунальних послуг».

Крім іншого законопроект передбачає обмеження на виїзд за кордон боржників за комунальні платежі. Також вводяться штрафи.

Депутати пропонують передбачити обов’язкову реструктуризацію заборгованості населення за житлово-комунальні послуги, яка буде накопичена за станом на 1 жовтня поточного року. Термін реструктуризації складе п’ять років.

Для реструктуризації заборгованості з оплати житлово-комунальних послуг споживачі повинні будуть укласти з керуючим, виконавцями житлово-комунальних послуг договори про щомісячне рівномірне погашення реструктуризованої заборгованості та своєчасну оплату поточних платежів за житлово-комунальні послуги.

При цьому, на споживачів, які підписали договір реструктуризації, буде поширюватися порядок нарахування субсидій на житлово-комунальні послуги.

Якщо сукупний розмір боргів за комуналку перевищує суму належних платежів за рік – то оштрафують на 20% від суми боргу. Якщо борг більше суми платежів за два роки – 30%, а за 3 роки – 50%. Ну і сам борг, відповідно, теж треба погасити. Штрафи планують стягувати через суд в спрощеному порядку.

Щоб стимулювати боржників виконувати рішення судів, законопроект пропонує заборонити виїзд за кордон, тимчасово обмежити права водіння, права користування вогнепальною зброєю і полювання.

Документ вже підтримали в Міністерстві розвитку громад і територій.

Раніше ми писали, що борги за комуналку в Україні вже більше 63 млрд. Гривень.

Також писали, що борги за комуналку будуть платити по-новому.

 

 

0
20
Материалы по теме: , ,