З 1 липня п'яні водії почнуть нести кримінальну відповідальність

З 1 липня 2020 вступає в силу закон від 22 листопада 2018 № 2617-VIII, яким вводиться інститут кримінальних проступків.
Тепер кримінально караним стане керування транспортним засобом в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння.

Раніше сума штрафу за водіння в нетверезому стані раніше становила 10 200 грн. Однак Кримінальний кодекс буде доповнено ст. 286-1.

Тепер штрафи становлять:

  • перше порушення – від 17 000 до 34 000 гривен з позбавленням прав на термін до 3 років;
  • повторне порушення – штраф 51 000 грн. з позбавленням прав на термін від двох до трьох років.

Раніше повідомлялося, що Президент України Володимир Зеленський анонсував нові штрафи для неправомірних власників вантажівок за зайвий вантаж. Про це глава держави заявив в рамках свого робочого візиту на поля Херсонської області, передає прес-служба Офісу Президента.

Відзначимо, що мова йде про штрафи, які передбачені за зайву вагу фур. Для точного контролю за водіями влада збирається спільно з співробітниками Укртрансбезпеки реалізувати спеціальні зважування фур.

Нагадаємо, що в Міністерстві внутрішніх справ України хочуть посилити механізми, що забороняють купівлю водійських прав, адже раніше в країні в рази збільшилася кількість фальшивих водіїв. Про це повідомляє прес-служба відомства.

Як вказали в міністерстві, через п’ять років безперервної боротьби з корупціонерами МВС вдалося впровадити проект, завдяки якому можна відстежити здачу іспиту на водіння транспорту щодо майже кожного водія.

 

0
20
Материалы по теме: , , , , ,