У МВФ відмітили, що Україна страждає від пандемії більше інших країн

У Міжнародному валютному фонді дали більш негативний прогноз щодо падіння української економіки, яка за підсумками поточного року повинна скоротитися на 8,2%. Про це повідомляє постійний представник МВФ в Україні Йоста Люнгман в рамках онлайн-конференції Європейської бізнес-асоціації від 25 червня.

У своїй заяві чиновниця привела відразу декілька факторів, які найбільш негативним чином впливають на вітчизняний рівень ВВП з урахуванням викликів пандемії.

Серед таких були озвучені відсутність грошових буферів в українського населення, через що на момент кризи в країні сильно впав індекс споживання.

Також через бідність українці не мають коштів, щоб платити податки або ж виплачувати додаткову пеню, завдяки якій уряд міг би збільшити надходження коштів до державного бюджету.

Вказується, що на даний момент країна знаходиться в золотій середині в контексті отриманної Україною фінансової допомоги для боротьби з кризою.

У той же час, ситуація склалася б краще, якби в Україні не був настільки високим фактор фінансової нестабільності.

Як повідомлялося раніше, Міжнародний валютний фонд затвердив довгоочікуване співпрацю з Україною в рамках 18-місячної програми кредитування під назвою «stand by», що надає країні фінансову підтримку розміром в 5 млрд доларів.

Нагадаємо, що для укладення угоди українській державі довелося виконати цілий перелік умов з боку МВФ, починаючи від банківського закону і закінчуючи відкриттям ранка землі, які отримали великий резонанс серед української спільноти, парламентаріїв і експертів.

0
20
Материалы по теме: , , , ,