Пенсію віддають в приватні фонди

Майбутнє впровадження нової системи накопичувальних пенсій на території України тягне за собою безліч факторів ризику. Про це повідомляє ряд українських експертів.

До такого висновку фахівці прийшли на підставі того, що в рамках міжнародної практики зазвичай пенсійні фонди тісно взаємодіють з питаннями іпотеки.

“Тобто їх розміщують в гарантовано вигідні речі, які згодом дають певний відсоток прибутку. Вони можуть бути приватними та державними”, – йдеться в повідомленні.

При цьому питання реалізації цієї системи в Україні варті докладного обговорення, так як на полях вітчизняного держави є безліч можливостей організувати будь-які неправомірні механізми для виведення коштів або для того, щоб вони просто з часом “зникли”.

Нагадаємо, що в кінці лютого 2019 року представники громадських організацій і недержавних пенсійних фондів зажадали від Кабміну посприяти впровадженню накопичувального рівня пенсійної системи з 2020 року і висловили побоювання, що другий етап пенсійної реформи буде відкладено на невизначений час.

За словами експертів, зараз країні потрібно дочекатися виходу української економіки з кризи, щоб запустити другий рівень пенсійної накопичувальної системи. Люди стануть більш зацікавлені в офіційному доході, і зрозуміють, що пенсія – це не мінімальна соціальна гарантія від держави.

0
20
Материалы по теме: , , , ,