Нацрада представила концепцію нової митниці

В найближчому часі українська влада збирається реформувати структуру Державної митної служби України, зробивши систему менш бюрократичною і більш діджіталізованною. Нова концепція служби була представлена ​​в рамках засідання Національної ради реформ.

Як повідомляє прес-служба Офісу президента, в майбутньому в Україні буде існувати таке поняття, як “відкритий митний простір”.

Воно передбачає не тільки більш високу оплату праці митникам, але й саму модернізацію поточної інфраструктури, а також зміну роботи відомства в сторону автоматичної діджіталізаціі.

«Головною концепцією відкритого митного простору є те, що ми відходимо від класичного штампу і перетворюємо це на платний сервіс», – йдеться в повідомленні відомства.

Як прокоментував президент України Володимир Зеленський, в українській митниці повинен бути один топ-керівник, які зможе втілити задуману реформу в життя. Йдеться про главу ГТС.

Очікується, що майбутні зміни позитивно вплинуть на боротьбу з контрабандою і корупцією.

Як повідомлялося раніше, в період з січня по квітень 2020 року Київська митниця направила до державного бюджету понад 33 мільярдів гривень. Уже в травні митниця не допрацювала до плану і внесла до українського бюджету лише 27 млрд гривень.

Також з початку 2020 року було оформлено майже 295 тисяч митних декларацій. Середній час митного оформлення склала 2 годин 27 хвилин.

0
20
Материалы по теме: , , , ,