Зеленський підписав закон про зниження «зелених» тарифів

Поділитися:

Президент України Володимир Зеленський підписав закон №3658 про зменшення тарифу для джерел відновлюваної енергії – зеленої енергетики. Про це в п’ятницю, 31 липня, свідчать дані на офіційному урядовому сайті.

Відзначимо, що зменшення тарифу буде поширюватися для тих підприємств сонячних (СЕС) і вітроелектростанцій (ВЕС), які експлуатуються на полях української держави з моменту 2013 року.

Передбачається, що тепер для СЕС потужністю від 1 до 75 МВт законом зменшується тариф відразу на 60%. Це правило торкнеться тих станцій, які будуть працювати в Україні з моменту 1 квітня майбутнього року.

Аналогічна пільга буде передбачена і для іншого ряду більш потужних СЕС, для яких правило вступить в силу з момент 1 листопада поточного року.

Крім нових тарифів законопроект передбачає механізми для ліквідації дисбалансу в ціновому сегменті тієї електроенергії, яка буде надаватися гарантованого покупця.

Останнього Кабмін буде підтримувати коштами з державного бюджету України, про що також йдеться в законі № 3658.

Як вважає ряд українських експертів, завдяки новій системі України зможе знизити ризики ймовірності виникнення так званого енергетичного колапсу і стабілізувати ринок відновлюваної енергетики.

Нагадаємо, що в.о. міністра енергетики Ольга Буславець на брифінгу розповіла, що в Міненерго планують збільшити експорт електроенергії і зменшити імпорт, до повної його заборони в 2020 і 2021 роках.

Підписуйтесь на Перший Діловий телеканал в Telegram і Facebook і читайте найважливіші і найсвіжіші новини першими!

загрузка...
Читайте також
13 Серпня 2020 року - 10:50
За добу загинуло 22 пацієнта
13 Серпня 2020 року - 10:43
В Україні кожні 24 години лабораторно підтверджуються...
13 Серпня 2020 року - 7:16
У МОЗ змінили перелік показників для розподілу регіонів за кольором
12 Серпня 2020 року - 21:30
Програма CIP стає все більш популярною.