З самозайнятих підприємців зможуть стягнути штрафи навіть після закриття бізнесу

Державна податкова служба повідомила про положеннях нового закону, який регулює діяльність самозайнятих осіб та ФОП. Тепер фіскали можуть стягнути штраф або пеню навіть після завершення ФОП підприємницької діяльності.

Ще гірше буде тим, хто продовжив свій бізнес без реєстрації. В такому випадку податківці в праві конфіскувати всю суму прибутку від підприємницької діяльності.

Основні нововведення закону:

  • ФОП і самозайняті особи беруться на облік у Державній податковій в день прийняття заяви;
  • тепер обов’язкова виписка з реєстру не потрібна, постановка на облік підтверджується на електронних сервісах;
  • ФОП, які поєднують професійну діяльність, враховуються як окрема категорія;
  • порядок внесення запису про припинення підприємницької діяльності змінений;
  • припинення підприємницької діяльності не припиняє зобов’язань в період здійснення діяльності;
  • Якщо після припинення діяльності, вона відновлюється без реєстрації, то вважається, що самозайнята особа умисно не встало на облік у Державній податковій

“Раніше було дві різних заяви: можна було реєструватися як підприємець, а можна як” незалежна професійна діяльність “, і люди часто помилялися, подавали не те заяву або подавали обидві, це була велика колізія в законі. Податківці тепер поміняли адміністрування в залежності від діяльності “, – коментують нововведення експерти.

Особливу увагу в Податковій службі приділили покаранню за продовження професійною діяльністю після зняття з реєстрації.

“У випадку, якщо після внесення до Державного реєстру запису про припинення підприємницької чи незалежної професійної діяльності фізична особа продовжує здійснювати таку діяльність, вважається, що вона розпочала таку діяльність без взяття його на облік як самозайнятої особи”, – сказано в листі.

Нагадаємо, що контакт-центр Державної податкової служби України відкрив свої сторінки в месенджерах viber і telegram. Про це повідомляє директор Інформаційно-довідкового департаменту ДПС Іван Романов.

За словами фахівця, державний орган вирішив підтримати сучасні інновації та додатково вести свою діяльність в популярних серед українців соціальних чатах.

Раніше повідомлялося, що незабаром Державна податкова служба візьметься за тіньовий ринок підакцизних товарів. Зараз йде діалог з представниками тютюнових компаній, так як боротьба з нелегальним ринком не може проходити без участі чесних платників податків.

У Податковій повідомили, що вже було проведено аналіз роботи галузі, в ході якого були виявлені сумнівні схеми.

 

0
20
Материалы по теме: , , , , ,