ЄС запускає загальноєвропейську платіжну систему

Поділитися:

На полях Європейського союзу впроваджується нова платіжна система, яка зможе в перспективі замінити таких гігантів безконтактного ринку платежів, як Visa і Mastercard. Нова європейська система буде випробувана відразу шістнадцятьма найбільшими банками Європи.

Відзначимо, що підсумковою метою такої розробки є створення єдиної системи оплати на полях ЄС, яка не тільки могла б зменшити загрозу з боку китайських і американських BigTech-компаній, але і буде більш зручною для європейців, тому що представить власну систему оплати через платіжні карти, сервіс P2P-платежів, а також електронний гаманець.

На даний момент новий проект вирішили офіційно підтримати такі групи банків, як Deutscher Sparkassen- und Giroverband, DZ BANK Group, ING, KBC Group, La Banque Postale, Banco Santander, Société Générale, UniCredit, BBVA, BNP Paribas, Groupe BPCE, CaixaBank, Commerzbank, Crédit Agricole, Crédit Mutuel і Deutsche Bank.

Перші практики по використанню системи банки почнуть вже в найближчі декілька тижнів. Займатися системою буде спеціальна інстітуація, створена на полях Брюсселя.

У разі успіху, EPI буде запущена у всіх країнах ЄС вже до 2022 року.

Нагадаємо, що Міністерство цифровий трансформації України повідомило, що веде переговори з американською платіжною системою PayPal Holdings про те, щоб система PayPal офіційно запрацювала в Україні.

Тим часом, користувачі карток платіжної системи Payoneer масово подають скарги на відсутність доступу до своїх же грошей.

Підписуйтесь на Перший Діловий телеканал в Telegram і Facebook і читайте найважливіші і найсвіжіші новини першими!

загрузка...
Читайте також
14 Серпня 2020 року - 17:29
Всі прибулі в Україну з "червоної зони" повинні або піти...
14 Серпня 2020 року - 15:27
Люди пояснюють відсутність лічильників у будинках тим, що не хочуть...
14 Серпня 2020 року - 12:15
Найбільше хворих у Вінницькій, Волинській та Дніпропетровській областях
14 Серпня 2020 року - 10:10
У затори потпрапило майже півтисячі машин