Ягідний сезон в Україні - під загрозою зриву

В Україні опинився під зривом ягідний сезон: в цьому році урожай буде набагато меншим, ніж очікувалося, а смак ягід може бути не настільки солодкий, як до того звикли українці. Про це повідомляє ряд українських аграріїв.

За словами фермерів, така ситуація склалася через несприятливі погодні умови, які не тільки знищили частину врожаю, а й істотно вплинули на його якість.

Як розповів один з аграріїв Львівщини, в цьому сезоні урожай полуниці не тільки в рази менший, ніж очікувалося, а й сама ягода вродила неправильної форми.

Запилення бджолами – неповноцінне, тому і зовнішній вигляд неправильний. На нашій дільниці через мороз ми втратили 40-50% – тобто половину врожаю”, – розповів він.

Інші аграрії також відзначили, що аналогічна ситуація зараз спостерігається з багатьма сортами ягід. Тому і ціни на ту ж полуницю і черешню в цьому сезоні відзначилися високою вартістю, а плоди малини вже не будуть такими солодкими, як в минулому році.

Зараз на ринку середня ціни за черешню складає 80 грн, а за полуницю близько 50, хоча продаж останньої давно вже розпочалася.

Передбачається, що вже на момент кінця літа і початку осені цінники за фрукти знову злетять вгору.

Нагадаємо, що раніше в деяких регіонах у весняний період температура повітря падала до -5-6 ° C, що негативно позначилося на врожаї.

У той же час, Україна нарощує експорт заморожених ягід на територію країн ЄС: торгівля стала продуктивнішою в другій половині сезону.

0
20
Материалы по теме: , , , ,