Вартість хліба буде рости

Урожай зернових почали збирати в Україні. Експерти стверджують, що несприятливі погодні умови, а саме: суха зима, дощі навесні і спекотне літо негативно позначаться на кількості врожаю.

Однак, фахівці стверджують, що українці без хліба не залишаться. Кількість зернових культур, які вирощуються в країні, вистачає не тільки для внутрішнього ринку. Адже близько 70% врожаю йде на експорт.
У Національній Раді економічного розвитку розповіли, що очікується менший збір зернових, ніж в 2019 році, але цього вистачить, щоб забезпечити хлібом наших співгромадян.

Експерти впевнені, що урожай в 2020 році буде непоганим, крім Миколаївської, Одеської, Херсонської та Запорізької областей, де постраждало 10% посівів. Тут очікується від 0 до 50% можливого врожаю. Але там, де є зрошення, урожай буде достатнім для внутрішнього ринку.

Вартість, яка формується по ячменю, свідчить – ціновий тренд буде торішній. За ячмінь хочуть отримати ціну 2019 року – це 4-4200 (з ПДВ і за готівку).

На світовому ринку вартість хліба зросла ще в березні, потім трошки впала. Однак, наші продавці підвищення ціни розтягнули на певний час. Експерти заявляють, що вартість хліба буде потроху зростати, починаючи з серпня.

Нагадаємо, що в Україні скоротилося виробництво хліба на 13,8%. Про це свідчать дані Державної служби статистики України за період січня-травня місяця.

За даними відомства, в період травня поточного року вітчизняні хлібокомбінати випекли приблизно 62 тонни хліба і хлібобулочних виробів, коли як в 2019 році результат був майже на 10 тонн більше і дорівнював 71 тонні.

Раніше повідомлялося, що аномальні погодні умови призвели до того, що фермери повинні заново пересівати поля. Обсяг врожаю пшениці в 2020 році буде на 25 відсотків менше, ніж в 2019 році.

За словами голови Спілки українського селянства Івана Томича, нетипова зима негативно вплинула на поля в центральних, західних і частково північних регіонах України. Також постраждали південні площі, так як була сильна посуха.

 

0
20
Материалы по теме: , , , ,