В Україні прискорилася споживча інфляція

Поділитися:

У річному значенні в червні споживча інфляція прискорилася на 2,4 відсотка. При цьому в травні показник становив 1,7 відсотка.

У Нацбанку України заявили, що ці цифри нижче прогнозованих Центральним банком. У той же час вони дали зрозуміти, що зростання цін стримується слабким внутрішнім попитом, помірно низькими цінами на енергоносії та сприятливою ситуацією на валютному ринку.

“Разом з тим, за вказаний період відбувалося подорожчання сирих продуктів. Це пов’язано з несприятливими погодними умовами”, – сказали в Нацбанку.

Також в регуляторі повідомили, що базова інфляція в червні не змінилася, якщо порівнювати з травнем – 3 відсотки в річному значенні.

Ціни на непродовольчі товари знизилися на рівні травневого показника – 1,3 відсотка. Темпи зростання продуктів з високим рівнем переробки також практично не змінилися – 3,7 відсотка. Також спостерігалося стійке зростання вартості сектора послуг – 8,4 відсотка.

Разом з тим, в червні значно прискорилося зростання цін на сирі продукти харчування – 5 відсотків. Темпи зростання адміністративно регульованих цін знизилися – 3,2 відсотка, здешевлення палива сповільнилося до 26,5 відсотка.

Нагадаємо, що в Міністерстві розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства допускають зниження облікової ставки Національного банку України нижче рівня інфляції.

Також ми писали про те, що Національний банк України спрогнозував, що зростання споживчих цін до кінця поточного року складе 6,0 відсотків.

Підписуйтесь на Перший Діловий телеканал в Telegram і Facebook і читайте найважливіші і найсвіжіші новини першими!

Читайте також
3 Серпня 2020 року - 19:54
Тим пасажирам, які купили квитки раніше, пропонують компенсацію повної вартості
3 Серпня 2020 року - 17:58
ЄСВ для фізосіб-підприємців розраховується зараз за ставкою 22% від мінімальної...
3 Серпня 2020 року - 15:26
Рейси з Києва до Нью-Йорка плануються 7, 24 і 31...
3 Серпня 2020 року - 14:33
У Міськраду Тернополя звернулися сотні бізнесменів з...