В Україні понад мільйон нелегальних фермерських господарств

В Україні функціонує понад мільйон нелегальних фермерських господарств із загальною площею володінь від 1 га землі. Про це повідомляє прес-служба Національної академії аграрних наук України (НААН).

Вказується, що зараз в країні чимала частка українських аграріїв працює в секторі тіньового ринку, що боляче б’є по економіці держави.

Ряд українських експертів вважає, що ситуацію потрібно вирішити наданням таким господарствам єдиного статусу фермера і введенням відповідного податкового обліку.

У такій ситуації Україна змогла б посилити власну економіку, а фермери могли б отримати окремі державні пільги і соціальне забезпечення.

Також офіційний статус “фермера” дасть можливість вітчизняним аграріям створювати власні кооперативи, яких на даний момент на території країни майже не спостерігається.

“Зараз в Україні кооперативний рух не поширений не тому, що наші малі сільгоспвиробники так вже запеклі індивідуалісти і не довіряють один одному. Просто юридично багатьох з них як би і не існує“, – йдеться в повідомленні експертів НААН.

Офіційно в Україні за підсумками 2019 року нараховується 46 794 фермерських господарств.

Тим часом, з настанням пандемії навіть ця невелика кількість стала скорочуватися.

0
20
Материалы по теме: , , ,