«Україну чекає ще більша криза» – економіст

Поділитися:

Міжнародний валютний фонд очікує, що новий керівник Національного банку України продовжуватиме політику свого попередника Якова Смолія. Про це заявив постійний представник МВФ в Україні Йоста Люнгман.
Поки що у інформаційному просторі обговорюють шанси декількох кандидатів на посаду голови НБУ.

Зокрема, Сергія Круглика, який очолює міжнародний департамент Нацбанку, Кирила Шевченка (голова “Укргазбанку”) і Богдана Данилишина (голова Ради НБУ), Володимира Лавренчука (голова Райффайзенбанк-Аваль), Дмитра Сологуба (член правління НБУ), Владислава Рашкована (працює заступником Директора групи країн на чолі з Голландією та Україною МВФ).

У суспільстві вже йде активний діалог, що новий голова продовжить політику Валерії Гонтарєвої та Якова Смолія. Про необхідність продовження такої політики заявив і МВФ.

«Важко сказати щось про нову політику нового голови. Тим паче, що за останні роки ми бачили дуже провальну політику Нацбанку – девальвацію гривні, зниження облікової ставки до 6%, тоді як в усьому світі під час корона кризи регулятор зменшив облікову ставку до 0,5 – 0%», – пояснює Новак.

За його словами, зараз у системі присутня комбінація старих кадрів і нових. Проте все залежить від президента, та його моно-більшості у парламенті. За словами економіста, президент завдяки своїй партії у Раді може приймати будь-які рішення та здійснювати будь-які кадрові перестановки

«Тому, фактично, від президента зараз залежить чи залишиться старі обличчя, чи з’являться нові. І для мене дуже тривожним дзвіночком була заява Зеленського про те, що гривня у нас останнім часом занадто міцна. Я розумію, що президент не розбирається в економіці, проте чути такі слова з його вус… Гадаю, йому хтось нашептав що гривню далі потрібно девальвувати в інтересах економіки, експортерів. За його логікою, девальвацією ми допоможемо експортерам, а вони потім витягнуть нашу економіку. Проте наша економіка знаходиться на дні серед європейських економік – ось вам один з результатів постійної девальвації гривні, яку ми робимо заради експортерів: за даними Євростату за минулий рік в Україні найнижчий рівень доходів населення серед всіх європейських країн», – каже економіст.

За словами Андрія Новака, якщо зараз призначать керівництво НБУ, яке буде виконувати завдання з девальвації гривні та знову тримати облікову ставку – Україну чекає ще більша криза, а громадян – скорочення їх доходів.

Нагадаємо, що в Європейському банку реконструкції та розвитку прокоментували несподівану відставку з боку чинного глави Національного банку України Якова Смолія, який заявив про політичний тиск на банк.

Раніше в НБУ вже не раз згадували про наявність політичного тиску щодо регулятора, який чинили як колишні власники банку, з якими у Нацбанку були судові тяжби, так і діючі народні депутати, а також члени Кабміну, Офісу президента і інші політичні особи.

Підписуйтесь на Перший Діловий телеканал в Telegram і Facebook і читайте найважливіші і найсвіжіші новини першими!

Читайте також
4 Серпня 2020 року - 10:46
У день реєструється близько 12 тисяч порушень
4 Серпня 2020 року - 9:53
На пенсійні виплати спрямовано 1,2 мільярда гривень
4 Серпня 2020 року - 8:58
Це на 71% більше ніж за аналогічний період 2019 року
4 Серпня 2020 року - 8:25
Попитом зараз користуються робітники з інструментом, співробітники сфери послуг і...