Українці втрачають інтерес до житла економ-класу

Карантин і самоізоляція привели до того, що інвесторів більше цікавлять нерухомість підвищеної комфортності.

За даними Національного банку України, під час карантинних обмежень купівельна спроможність населення знизилася на 40 відсотків. Відповідно, попит збунтувався на невизначений час, але вже в травні зафіксовано пожвавлення ринку.

У той же час пандемія прискорила трансформацію ринку, тобто інвестори віддають перевагу житлу високої комфортності, яке зроблено за системою «жити-працювати-грати». Покупці також втратили інтерес до житла економ-класу.

В НБУ прогнозують, що протягом наступних двох років попит на ринку нерухомості буде рости, але не суттєво. Позначатиметься зниження прибутковості населення і зниження споживчих настроїв.

«Зниження попиту також не спостерігатися, так як за останній час житло стало продаватися по досить доступній ціні. При цьому зниження інфляції і ставок за іпотеками дасть можливість придбати нерухомість в кредит », – стверджують в Центробанку.

Нагадаємо, що весняний локдаун і пандемія коронавируса в світі матимуть наслідки і для однієї з найважливіших галузей в Україні – будівельної.

Також ми повідомляли про те, що в Україні вступили в силу нові правила реєстрації нерухомості. У сферу державної реєстрації нерухомості внесли зміни. Тепер, оформляти нерухомість будуть по-новому.

0
20
Материалы по теме: , ,