Українське паливо витісняє імпорт з ринку

У Міністерстві енергетики України заявили про позитивні тенденції витіснення імпортного палива вітчизняними виробниками. Про це повідомляє прес-служба відомства.

За даними міністерства, позитивна динаміка фіксується за підсумками перших п’яти місяців поточного року.

Повідомляється, що за цей період в Україні було виготовлено приблизно 443,5 тис. тонн бензину, що перевищує аналогічний результат за минулий рік на 21,9%.

Показники дизельного палива Україна підвищила на 24,8%, що в кінцевому підсумку склало 391,2 тис. тонн дизеля.

Позитивний результат спостерігається і щодо зрідженого газу. Його країна виробила 184,9 тис. тонн, що на 7,2% більше минулого показника.

У свою чергу, на момент кінця травня країна імпортувала бензину всього лише 366,4 тис. тонн, що набагато менше від рівня вітчизняного виробництва. Кількість дизельного палива склала 2320,2 тис. тонн, а зрідженого газу – 579,5 тис. тонн.

При цьому ряд українських експертів вказує, що в разі введення мит на російське паливо вітчизняні виробники миттю підвищать свої ціни.

Нагадаємо, що міжвідомча комісія з міжнародної торгівлі припинила антисубсідовану процедуру щодо імпорту в Україну з РФ дизпалива і зрідженого газу.

Раніше відповідну заяву з проханням почати розслідування подали компанії «Укртатнафта» Ігоря Коломойського, а також «Укрнафта» і «Укргазвидобування» з групи «Нафтогазу». Вони просили ввести загороджувальні мита на рівні 8,46% з щорічним підвищенням до 25,4% до 2025 року.

0
20
Материалы по теме: , , ,