Українська шовковиця стала дефіцитом

Щорічно попит на шовковицю зростає на українських ринках. Хоча насправді, ягода в основному вирощується на присадибних ділянках і використовується виключно всередині такого домогосподарства, зрідка потрапляючи на ринок в свіжому вигляді.

Порівняно невисока ціна і велика кількість пропозицій зробили ягоди шовковиці найпопулярнішою за обсягом споживання в Центральній Азії. Однак в Україні комерційне виробництво шовковиці не розвинене, тому зібрати велику партію досить складно.

Через несприятливі умови протягом року, навіть невибаглива шовковиця втратила частину врожаю. Тому тепер переробники зіткнулися з нестачею ягід в сирому вигляді. З огляду на трудомісткість процесу збору шовковиці, ціна складає близько 10 000 гривень за тонну.

Нагадаємо, що в Україні ціни на фрукти і ягоди стрімко ростуть вгору. Однак перші партії лохини почали падати в ціні ще на початку сезону.

За словами експертів, ще минулого тижня виробники пропонували ягоду по 400-450 гривень за кілограм. Сьогодні ж за лохину можна купити за 300 гривень за 1 кілограм. Лише за вихідні ціна просіла на 25 відсотків.

Раніше повідомлялося, що масовий урожай полуниці на Заході і Півночі країни вплинув на формування ціни на ягоду. Тепер вартість різко знизилася. Експерти аналітичної компанії EastFruit відзначають, що на оптових ринках столиці полуниця продається по 40-50 грн / кг.

0
20
Материалы по теме: , , , ,