Україна відмовилася вводити квоти на імпортні міндобрива

Міжвідомча комісія з міжнародної торгівлі завершила спеціальне розслідування щодо імпорту в Україну азотних і фосфорних мінеральних добрив, незалежно від країни походження та експорту, вирішивши не застосовувати спеціальні заходи. Відповідне рішення комісії опубліковано в газеті Урядовий кур’єр.

Комісія вказала, що застосування спеціальних заходів суперечить національним інтересам України.

Ініціатором введення квот виступило Міністерство розвитку економіки у відповідь на звернення компаній Дніпроазот, Рівнеазот, Азот (Черкаси) і Сєвєродонецький Азот. Останні три підприємства входять в холдинг Ostchem бізнесмена Дмитра Фірташа.

На думку експертів, у разі введення квот на імпорт добрив додатковий прибуток Ostchem за рахунок монопольного становища на ринку склала б до $ 500 млн в рік.

У той же час в галузевій асоціації Союз хіміків України заявили, що «рішення Міжвідомчої комісії з міжнародної торгівлі є антидержавним» і готують всю необхідну юридичну базу для подачі апеляції на це рішення МКМТ.

Раніше ми розповідали про те, як сільгоспвиробники протестують проти введення квот на імпорт мінеральних азотних добрив, а вітчизняні виробники добрив отримують надприбуток.

 

 

0
20
Материалы по теме: , ,