У бюджеті немає грошей для підвищення мінімалки

Підвищення мінімальної зарплати з 1 вересня 2020 року, анонсоване президентом Володимиром Зеленським, чи не загрожує українцям. Про це заявив економіст Андрій Новак. Крім цього, підвищення мінімальної зарплати немає навіть у змінах до бюджету, які прийняв уряд.

Експерт стверджує, що зараз потрібно знову вносити зміни в державний бюджет, щоб це стало реальним як мінімум в державному секторі економіки. Новак також зазначив, що Кабмін не завжди згоден з рішеннями Верховної Ради. А якщо депутати не проголосують за підвищення мінімалки, то українці залишаться ні з чим.

“Тепер, якщо уряд поставить на голосування зміни до бюджету, в тому числі підвищення зарплати з 1 вересня, парламент також може не проголосувати. А якщо парламент не проголосує, підняти зарплати в державному секторі буде неможливо, як і в приватному”, – підкреслив Андрій Новак.

Нагадаємо, що в Україні перший етап зростання мінімальної заробітної плати запланований на вересень 2020 року. За відомостями прес-центру Офісу президента, в уряді провели розрахунки, згідно з якими вже з 1 вересня мінімальний оклад підвищиться до 5 тисяч гривень, з 1 січня 2021 року – до 6 тисяч гривень, а з 1 липня 2021 року – до 6,5 тисячі гривень.

Раніше повідомлялося, що прес-служба Пенсійного фонду заявила, що рівень середньої заробітної плати за період з березня по квітень знизився на 579,46 гривень. Так, показник середньої зарплати в березні склав 9905,39 гривень, а в квітні він зменшився до 9325,93 гривень.

У той же час рівень середньої номінальної зарплати становить 17990 гривень, при цьому найбільш оплачуваними галузями залишаються наукова, страхова, фінансова і технічна діяльності.

 

0
20
Материалы по теме: , , , , ,