У 9 українських банків - проблеми з капіталом

Національної банк України оцінив капітал 26 вітчизняних банків з урахуванням більш гіршого сценарію, який відрізняється від попереднього макроекономічного прогнозу з боку НБУ. Про це повідомляє прес-служба відомства.

Вказується, що для цього національний регулятор провів окреме експрес-тестування і з’ясував, що в разі гіршого економічного сценарію для України близько дев’яти банків відзначаться низьким капіталом, а це майже 30% від загальних активів сектора. При цьому майже 25% з них належить банкам національного рівня.

Ще в двох установах капітал може дійти до негативної позначки.

“Все це установи, які демонстрували негативні результати стрес-тестування і в минулому, однак не вжили достатніх заходів для вирішення накопичених проблем”, – йдеться в повідомленні відомства з позначкою, що цей перелік установ повинен в першу чергу потурбуватися реструктуризацією власного балансу.

Важливо сказати, що на момент осені минулого року НБУ встановив дефіцит капіталу в Ощадбанку і Укрексімбанку.

Як повідомлялося раніше, нова інструкція Національного банку України (НБУ) передбачає окремий механізм здійснення банками фінансового моніторингу, який передбачає перелік критеріїв для визначення злочинних операції, шахрайства та тероризму.

В українців залишилося мало шансів для того, щоб здійснити сторонній переказ через карту і не отримати статус шахрая.

0
20
Материалы по теме: , ,