Росія втратила турецький ринок газу

Російська Федерація стрімко втрачає партнерство з Туреччиною в частині продажу газу: на даний момент Анкара значимо скоротила закупівлі трубопровідного газу у РФ. Про це свідчать дані Операторів.

Як відомо, в планах Туреччини вже давно фігурує перехід країни на більш гнучку схему поставок СПГ.

За даними енергетичного регулятора EPDK, в квітні турецька сторона скоротила імпорт російського газу відразу на 25,81%, що в річному значенні доходить до 2,634 млрд куб.

Серед цього результату близько 1,387 млрд куб. м газу припадає на трубопровідний газ, а ще приблизно 1,247 млрд куб. м газу на СПГ.

За вище наведеною динамікою поставок трубопровідного газу можна простежити, що вони в цілому впали майже на два рази від минулих значень. Зворотна ситуація із закупівлями СПГ – вони стали більшими у 1,8, рази.

Все це призвело до того, що Росія змістила свої позиції в якості лідера з експорту газу до Туреччини. На даний момент головним постачальником країни став Азербайджан.

Нагадаємо, що за підсумками червня місяця транзит російського газу по Україні зріс на 50%, що пояснюється зупинкою роботи «Турецького потоку».

Ситуація пов’язана з плановими роботами на газопроводі, які тривали майже тиждень на протязі з 23 по 28 червня.

0
20
Материалы по теме: , , ,