Прикарпаттю треба 2 млрд. грн. для подолання наслідків стихії

На відновлення інфраструктури та відшкодування збитків після стихії на Прикарпатті, необхідно понад два мільярди гривень.

В Івано-Франківській обласній адміністрації повідомили, що днями Кабмін виділив 480 мільйонів гривень і запевнив, що це лише початок. Однак для відновлення регіону потрібна набагато більша сума.

Згідно з постановою 415, ті гроші, які надав уряд можна направити на відновлення, але ніяк не на будівництво.

“Постраждалі місця потрібно розділити на категорії. Сьогоднішній ремонт – до 8 тисяч гривень, капітальний ремонт – до 25 тисяч гривень, і втрата житла – 250 тисяч гривень”, – сказав голова Івано-Франківської ОДА Віталій Федорів.

Щоб отримати кошти на відшкодування збитків, потрібна спеціальна документація, яка повинна бути підписана главою органу місцевого самоврядування та членами комісії. Також об’єкт відновлення повинен мати балансову вартість і перебувати на обліку органів місцевого самоврядування як комунальне майно.

Уточнимо, що гроші, які виділив Кабмін, на даний момент в обласне держказначейство не надходило.

Нагадаємо, що в Кабінеті міністрів України оцінили збиток від повені на Західній Україні в сотні мільйонів гривень.

Також раніше повідомлялося, що Україна направила запит в ЄС з проханням про допомогу в подоланні наслідків повені на Заході країни. У відповідь на це Європейський Союз активував Механізм цивільного захисту.

0
20
Материалы по теме: , ,