НКРЕКУ підвищить тариф для Укренерго

В ході засідання Національної комісії, що здійснює регулювання у сфері енергетики і комунальних послуг (НКРЕКУ) обговорювалося підняття розцінок на передачу електроенергії державної компанії “Укренерго” до 327,97 гривень за МВт-година а не до 596,48, як було заявлено раніше.

Таким чином, вже з 1 серпня 2020 року зросте з 155,4 гривень до 327,9 гривень за МВт-год. При цьому раніше обговорювалися більш високі ціни, але потім було висунуто ідею, як покрити дефіцит – борги “Гарантованого покупця” погасити за рахунок іноземних партнерів.

Як відзначимо глава Нацкомісії Валерій Тарасюк, щоб погасити дефіцит залучені кошти іноземних партнерів. також уряд введе систему ПСО, що заощадить 10 копійок за кВт-годину.

Також він уточнив, що остаточний вердикт про підняття тарифів буде прийнято 11 липня 2020 року.

Нагадаємо, що загальні борги НЕК «Укренерго» перед державною компанією «Гарантований покупець» склали 15 мільярдів гривень.

Як повідомлялося раніше, в рамках засідання Національної комісії, що здійснює регулювання у сфері енергетики і комунальних послуг (НКРЕКУ) було прийнято рішення схвалити План розвитку системи передачі на 2020-2029 роки на суму 68,72 мільярда гривень, розробленого НЕК “Укренерго”.

0
20