Німеччина повинна гарантувати Україні транзитний статус

На конференції «20 років Німецько-Українському форуму. Відносини між Україною і Німеччиною. Діалог про політику та економіку », яка відбулася в Берліні 29 червня, мова між представниками Німеччини та України йшла про збереження статусу транзитера газу Україною.

«Федеральний уряд зобов’язався простежити, щоб при реалізації Північного потоку-2 були враховані інтереси України. Ми будемо і надалі міцно дотримуватися цієї позиції », – заявив парламентський державний секретар при федеральному міністрові з питань економіки та енергетики Марко Вандервіц.

Тема Північного потоку-2 є «непростий». Однак, з точки зору німецького уряду, це підприємницький проект, який повинен відповідати національним, європейським і міжнародним нормам.

Вандервіц нагадав, що Берлін призначив спецуповноваженого німецького уряду з питань українського газового транзиту, активно супроводжував і підтримував тристоронні переговори між Україною, ЄК і Росією. Завдяки цьому вдалося досягти домовленості між Газпромом і Нафтогазом принаймні на наступні 5 років.

Нагадаємо, що російський проект «Північний потік-2» – це загроза для європейських країн. Про це розповів глава МЗС Польщі Яцек Чапутовіч. За його словами, «Північний потік-2» представляє серйозну загрозу для європейської солідарності і енергетичної безпеки.

Раніше повідомлялося, що німецький уряд побоюється нових санкцій від США з приводу російського газопроводу «Північний потік – 2». Німеччина вважає, що вони торкнуться не тільки німецькі приватні компанії, але і державні підприємства, пов’язані з будівництвом і обслуговуванням проекту. Така ситуація загрожує зробити з політичних союзників по НАТО конфліктуючі на державному рівні країни.

0
20
Материалы по теме: , , , , , ,