Нацбанк закликав банки здешевлювати кредити

Національний банк України закликає проактивно проводити реструктуризацію кредитів і робити їх значно дешевше для бізнесу і всього населення країни.

У Нацбанку уточнили, що банки повинні мати стандартні інструменти по реструктуризації для роздрібних клієнтів, малого і середнього бізнесу для прискорення процесу і мінімізації негативного впливу на капітал.

Також в Центробанку просять установи адаптувати нові кредитні продукти до нових умов, тобто зробити їх більш доступними. На думку експертів, такі заходи дозволять економіці швидше відновитися.

Нагадаємо, що банки України скаржаться на зниження попиту на кредити, це стосується як рядових українців, так і бізнесу. При тому, попит впав через жорстких стандартів кредитування і зростання запитів на реструктуризацію від підприємств-позичальників.

Також ми вказували на те, що Національний банк України направив банкам лист з низкою рекомендацій для роботи з позичальниками. У листі йдеться про те, що кредити, які будуть реструктуризовані до кінця вересня 2020 року, не вважатимуться такими, на які поширюються окремі ознаки дефолту.

0
20
Материалы по теме: , ,