На ринку з'явився український виноград

На міжнародних ринках Європи і світу вже декілька днів активно продається виноград українського виробництва. Попри те, що наразі  на вітчизняному ринку ціни на цей вид фрукту зависокі, це зміниться вже через 3-4 місяці, з настанням сезону.

Як свідчать дані аналітиків EastFruit, зараз на міжнародних майданчиках можна зустріти український виноград столового сорту.

У той же час, в Україні фрукт можна купити в Одеській, Запорізькій, Херсонській та Миколаївській областях. Там середня вартість плода доходить до 90 до 140 грн/кг, що в доларовому значенні дорівнює 3,4-5,2 доларів за кг.

При цьому, в порівнянні з попереднім літом, ціна на виноград є досить доступною для споживача.

Як відомо, країна за своїми умовами вирощування винограду відноситься до країн нетто-імпортерів. Аналогічні умови ринку і вирощування фрукта також існують в Молдові, однак кількість її експорту в рази вища, ніж в Україні.

За даними профільної асоціації «Ягідництво України» в українському експорті серед фруктів за обсягами поставок лідирують яблука і груші, а за кількістю виручених від продажу коштів – яблука і лохина.

У той же час, фахівці Українського плодоовочевої асоціації (УПОА) прогнозують, що вже скоро на українських ринках зросте кількість фруктів іноземного походження.

0
20
Материалы по теме: , , , ,