Мінімалку вирішили підняти до 6 тис. гривень

Президент України Володимир Зеленський погодив з урядом план підвищення мінімальної зарплати в країні.

З 1 вересня 2020 року мінімальна заробітна плата становитиме 5 тисяч гривень, тобто підвищення буде не істотним. На даний момент сума мінімальної заробітної плати дорівнює 4723 гривні, отже перше підвищення складе 277 гривень.

У січні 2021 року очікується більш значне підвищення: за планом сума мінімальної зарплати з 1 січня складе 6 тисяч гривень. А з 1 липня 2021 року гарантований державою мінімальний рівень зарплати стане ще на 500 гривень більше – 6,5 тисячі гривень.

Нагадаємо, що міністр соціальної політики України Марина Лазебна прогнозує підвищення у другому півріччі мінімальної заробітної плати більш ніж на 500 грн.

«Я вважаю, що мінімальну зарплату вже з другого півріччя цього року потрібно підвищувати. Міністерство фінансів і Міністерство економіки проводять розрахунки, якою має бути ця зарплата. Те, що вона зросте не на 500 грн, це точно. Зараз прораховується, як цей мультиплікатор спрацює на країну », – сказала Лазебная.

Раніше повідомлялося, що через пандемію короновіруса середня заробітна плата найманих працівників впала відразу на 10%, що в грошовому еквіваленті дорівнює 1000 гривень. Про це заявили експерти Держстату.

Найбільше падіння заробітку очікується в сфері громадського харчування і готельного бізнесу, які практично зупинили роботу через епідемію. Середня зарплата в цих галузях зменшилася на 38% в порівнянні з березнем і склала приблизно 3500 гривень, що навіть нижче рівня мінімальної (4723 грн). Багато співробітників пішли на простий або працювали неповний день.

 

0
20
Материалы по теме: , , , , , ,