Кабмін введе спеціальний податок на прибуток підприємств

Законопроект про запровадження особливих умов оподаткування податком на прибуток підприємств опублікувало Міністерство фінансів України. За словами фахівців Мінфіну, цей закон буде мати згладжує ефект у зв’язку з незручностями після старту податку на виведений капітал.

У Мінфіні заявляють, що хоча податок на виведений капітал – важлива ініціатива, але після впровадження цього закону, бюджет може втратити необмежену кількість надходжень. За оцінками експертів, вже в 2021 році державна скарбниця може втратити близько 53 млрд гривень.

Так, сума втрат після введення оподаткування податком на прибуток підприємств, може скласти приблизно 1 млрд грн в перший рік після старту, але зате це дасть додаткові стимули для розвитку бізнесу і не так сильно вплине на бюджет.

Нагадаємо, що податок на прибуток у Парламенті пропонують замінити на податок на виведений капітал. Про позитивні сторони нововведень і «підводні камені» розповів віце-президент Асоціації податкових консультантів Дмитро Михайленко.

Раніше повідомлялося, що вже в 2020 році в Україні можуть підняти на 5 відсотків ціни на смартфони, планшети, ноутбуки та іншу техніку. Також подорожчає офісний папір.

У разі прийняття закону про управління правами правовласника, в країні буде діяти податок на приватне копіювання. Таким чином правовласникам будуть відшкодовані збитки від піратства.

 

0
20
Материалы по теме: , , , , ,